PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jistebnický guláš - přehlídka ochotnických divadel


Festival / přehlídka ochotnických divadel
Město: Jistebnice

Datum: 03.06.2016 - 05.06.2016 od 18:00 hod.

Místo: Kulturní dům Jistebnice

Cena: Permanentka 150 Kč; Jednotlivé

 
 

Jistebnický guláš již počtvrté

3. až 5. června 2016 se bude konat již čtvrtý ročník tradiční přehlídky ochotnických divadel Jistebnický guláš, kterou pořádá Ochotnický soubor FORBÍNA z.s. Jistebnice. Místem konání celé akce bude střídavě sál Kulturního domu a dvůr Hospůdky Na Hradě v Jistebnici.

„Rádi bychom ukázali, že za kvalitním kulturním zážitkem nemusíme nikam daleko, ochotníci mají co nabídnout…Navíc je i pro nás prima sejít se s členy ostatních souborů, s kterými máme díky lásce k divadlu mnoho společného.“ dodává hlavní organizátorka Zuzana Dlouhá.

Divadelní přehlídku zahájí v pátek v 18:00 Divadelní spolek Fikar z Nadějkova komedií Holka odjinud. Ve 21:00 bude následovat autorská hra o tom, zda už je v Čechách nejhůře, s názvem Ať žijí husité z dílny Divadla Kapota z Tábora.

V sobotu dopoledne si přijdou na své nejmladší diváci, jelikož pro ně bude v Hospůdce Na Hradě od 10:00 připraveno zábavné tvoření,,s pohádkou“, v rámci něhož se budou vyrábět divadelní kulisy a loutky k pohádce, kterou si pak i sehrají. V 15:00 v KD zahraje divadelní spolek Voživot z Mladé Vožice svou úspěšnou hru Jak se nezbláznit. Dalším sobotním chodem Jistebnického guláše od 19:00 bude tradiční Cimrmanovská hra Dlouhý, široký a krátkozraký divadelního souboru Dražičtí komedianti z Dražic.

V neděli dopoledne bude opět ponechán prostor dětským divákům, pro něž v Hospůdce Na Hradě v 10:30 sehraje Studio dell´Arte známou pohádku O šípkové Růžence. Divadelní soubor Oujezdáček předvede od 16:00 v KD povedené představení Ecce homo homolka a celou divadelní přehlídku v 19:00 zakončí v Hospůdce Na Hradě divadelní spolek BDS Lužnice představením Ani za milion!
Forbína zve: ,,Přijďte si pro svoji porci Jistebnického divadelního guláše. Dobře si pochutnáte“.


Více o akci Jistebnický guláš - přehlídka ochotnických divadel na webu akce


e-mail na pořadatele: dlouha.zuza@seznam.cz
Zemřela Aretha Franklin, královna soulu

 Ve věku 76 let zemřela po boji s rakovinou břišní slinivky královna soulu, zpěvačka Aretha Franklin. Americká legenda zemřela doma obklopena nejbližšími. Loučili se s ní v posledních dnech Bill Clinton a osobně Stevie Wonder. Její kariéru zdobí 18 cen Grammy, včetně té za celoživotní dílo, byla uvedena do Rock&rollová síně slávy a byla zařazena mezi nejlepší zpěváky všech dob ap. Nesmrtelné jsou hity jako Respect, I say a little prayer, You make me feel... a mnoho dalších.(dap)

Ten Volt Shock, syrový post punk v Táboře

V neděli 19. srpna od 20 hodin se v táborské pivnici U Lva koná koncert německé party Ten Volt Shock (X-Mist Records, Gunner Records). Kapela je na německé nezávislé hudební scéně aktivní už od roku 2000. Za tu dobu objelo post punkové trio nejen Evropu, ale i USA, Australii a Japonsko, kde hrálo po boku kapel jako například Obits, Chinese Stars, Melt Banana, A-Frames nebo Vaz. Dva členy Ten Volt Shock mohli letos v Táboře vidět návštěvníci FreeDimFestu s jejich tanečnějším a rockovejšim projektem Yass. Společně s baskytarou zní víc punkově a syrověji. Vstupné na koncert je dobrovolné. (pk)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Houpačka 2O18

Festival / charitativní-multižánrový festival
fotbalové hřiště
18.08.2018 - 19.08.2018 od 13:00 hod.
vícedenní akce

 

Ortel v písku

Hudba / Rock
Hradišťská 326, Písek(Areál bývalého pivovaru)
18.08.2018 od 18:00 hod.

 

Dobývání Tábora Švédy

Pro děti
Housův mlýn, Pod Holečkovými sady 383, 390 01 TÁBOR
18.08.2018

 

Veselská ozvěna 2018 - Siempre Nuevo a Barbora Polášková

Hudba / koncert
Kostel sv. Štěpána Horní Bukovsko
18.08.2018 od 19:00 hod.