PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jistebnický guláš - přehlídka ochotnických divadel


Festival / přehlídka ochotnických divadel
Město: Jistebnice

Datum: 03.06.2016 - 05.06.2016 od 18:00 hod.

Místo: Kulturní dům Jistebnice

Cena: Permanentka 150 Kč; Jednotlivé

 
 

Jistebnický guláš již počtvrté

3. až 5. června 2016 se bude konat již čtvrtý ročník tradiční přehlídky ochotnických divadel Jistebnický guláš, kterou pořádá Ochotnický soubor FORBÍNA z.s. Jistebnice. Místem konání celé akce bude střídavě sál Kulturního domu a dvůr Hospůdky Na Hradě v Jistebnici.

„Rádi bychom ukázali, že za kvalitním kulturním zážitkem nemusíme nikam daleko, ochotníci mají co nabídnout…Navíc je i pro nás prima sejít se s členy ostatních souborů, s kterými máme díky lásce k divadlu mnoho společného.“ dodává hlavní organizátorka Zuzana Dlouhá.

Divadelní přehlídku zahájí v pátek v 18:00 Divadelní spolek Fikar z Nadějkova komedií Holka odjinud. Ve 21:00 bude následovat autorská hra o tom, zda už je v Čechách nejhůře, s názvem Ať žijí husité z dílny Divadla Kapota z Tábora.

V sobotu dopoledne si přijdou na své nejmladší diváci, jelikož pro ně bude v Hospůdce Na Hradě od 10:00 připraveno zábavné tvoření,,s pohádkou“, v rámci něhož se budou vyrábět divadelní kulisy a loutky k pohádce, kterou si pak i sehrají. V 15:00 v KD zahraje divadelní spolek Voživot z Mladé Vožice svou úspěšnou hru Jak se nezbláznit. Dalším sobotním chodem Jistebnického guláše od 19:00 bude tradiční Cimrmanovská hra Dlouhý, široký a krátkozraký divadelního souboru Dražičtí komedianti z Dražic.

V neděli dopoledne bude opět ponechán prostor dětským divákům, pro něž v Hospůdce Na Hradě v 10:30 sehraje Studio dell´Arte známou pohádku O šípkové Růžence. Divadelní soubor Oujezdáček předvede od 16:00 v KD povedené představení Ecce homo homolka a celou divadelní přehlídku v 19:00 zakončí v Hospůdce Na Hradě divadelní spolek BDS Lužnice představením Ani za milion!
Forbína zve: ,,Přijďte si pro svoji porci Jistebnického divadelního guláše. Dobře si pochutnáte“.


Více o akci Jistebnický guláš - přehlídka ochotnických divadel na webu akce


e-mail na pořadatele: dlouha.zuza@seznam.cz
V pražské Arše vystoupí jazzový objev Kamasi Washington

Největší jazzový objev desetiletí, saxofonista a kompozer Kamasi Washington, oslovil znalce stejně jako vyhraněné hipsterské publikum. Jako saxofonista i aranžér se představil na albu Kendricka Lamara a svým tříhodinovým kompletem Epic získal sérii mezinárodních ocenění. Spolupracoval s Wayne Shorterem, Herbie Hancockem, Lauryn Hill i Snoop Doggem, se zappovským klávesistou George Dukem i zpěvačkou Chakou Khan a vystoupil na velkých festivalech včetně Coachella, Glastonbury, Fuji Rock, Bonnaroo a Primavera. V Praze představí repertoár ze svého napjatě očekávaného alba. Koncert se koná v Divadle Archa ve středu 23. května od 20 hodin. Vstupenky seženete na GoOut od 990 korun. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Zelňačka

Divadlo / komedie
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
23.05.2018 od 19:00 hod.

 

Kam do školy

Ostatní / waldorfská pedagogika
Kafe Knihy Jednota, Pražská 158
23.05.2018 od 19:00 hod.

 

Veliký ZUŠ band koncert

Hudba / koncert / jazz, swing, blues, latino
Slavie - spolkový a kulturní dům - Letní open-air scéna
23.05.2018 od 18:00 hod.

 

Budějovický majáles

Festival / hudba - divadlo - zábava
České Budějovice
23.05.2018 - 25.05.2018
vícedenní akce