PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jola


Divadlo
Město: Písek

Datum: 30.04.2016 od 14:00 hod.

Místo: Sladovna Písek, o.p.s. - Velké náměstí 113

Cena: Děti 30,- / Dospělí 50,-

 
 

Jola - V kufru ukrytý příběh malého Odzera udělá tečku za Dobrodruhy.

Jola je autorské divadelní představení, které zachycuje skutečný příběh malého tibetského chlapce Odzera, kterému se ve vteřině změnil celý život. Při nerozvážné hře na sebe vylil petrolej a jeden z jeho kamarádů ho následně nešťastnou náhodou zapálil. Odzer absolvoval několik operací v indickém Dillí a následně také v České republice. Jola vypráví o jeho cestě k uzdravení, o střetu s jinou kulturou, o přátelství nejen jeho očima, ale i očima těch, kteří jeho příběh prožívali s ním.

Jedinečným příběhem se inspirovalo Taneční studio Light a především dětští členové souboru, kteří pod vedením scénáristky a režisérky Lenky Tretiagové a ve spolupráci se samotným Odzerem, jež v inscenaci hraje sám sebe, nazkoušeli představení, jehož ústředním motivem je kufr plný nejrůznějších problémů zúčastněných dětí.

Představení Jola (džola), neboli kufr, mělo premiéru 29. břeazna 2015 v pražském Studiu ALTA. Po více než roce hraní se Kufr se samotným Odzerem v hlavní roli otevře také v písecké Sladovně. Nevšední představení tak napíše tečku za interaktivní výstavou Dobrodruzi , která po pět měsíců vyprávěla o osudech českých vesničanů hledajících nový začátek v nové zemi. Naši Dobrodruzi ho našli, a stejně tak i malý - dnes již třináctiletý - Odzer.

Představení je vhodné pro diváky od 7 let.


Více o akci Jola na webu akce


e-mail na pořadatele: produkce@sladovna.cz