PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jeden svět Tábor


Festival / filmů
Město: Tábor

Datum: 19.03.2016 od 18:00 hod.

Místo: ZŠ Bernarda Bolzana, MP7, Cesta, Baobab

 
 

Festival se koná v sále Základní školy Bernarda Bolzana na Školním náměstí a v klubu MP7 na Žižkově náměstí. (místa jsou od sebe vzdálená několik desítek metrů)

PROGRAM FESTIVALU:


Sobota 20. Března 2016

BABUŠKY Z ČERNOBYLU
Holly Morris, USA, 2015, 72 min.
14:00 MP7
Po černobylské katastrofě se bezprostřední okolí jaderného reaktoru stalo zemí nikoho. Opuštěné ulice měst i vesnic jsou dnes zarostlé stromy, jejich korunami šumí vítr. Uprostřed této zakázané zóny přesto existuje život. V dřevěných chatrčích tu přebývají bábušky, ženy, které se po nucené evakuaci vrátily ilegálně zpět do svých domovů. Vrátily se na místo, kde se narodily a kde také chtějí zemřít.

TAK DALEKO, TAK BLÍZKO
Jaro Vojtek, SK 2014, 80 min.
15:30 MP7
Když otec těžkého autisty Andreje žádal, aby bylo na Slovensku vybudováno speciální zařízení pro děti s tímto vývojovým mentálním hendikepem, řekli mu, že si ho má postavit sám. Postavil. Slovenský režisér Jaro Vojtek po sedm let sledoval nejen úsilí jeho, ale také dalších rodičů, kteří se učí žít s různými typy autismu svých dětí. Po filmu bude následovat debata s Petrou Marešovou ze sdružení APLA Jižní Čechy, z. ú. (asociace pomáhající lidem s autismem) + hostem.

ZAJATCI
Volodymyr Tykhyy, UA 2015, 88 min.
18:00 ZŠ Bernarda Bolzana (Školní nám.)
Je 20. února 2014. Na kyjevském Majdanu umírá při střetech vládních vojáků a demonstrantů přes 50 lidí. Student biologie Saško, který tu ošetřoval raněné, se při soukromém pátrání po jednom z vojáků setkává s účastníky z obou stran krvavého konfliktu. Jak dalece se jeho protivníci liší od něj samotného?

MŮJ DŽIHÁD
Mark de Visscher, Belgie 2015, 52 min.
20:00 ZŠ Bernarda Bolzana (Školní nám.)
Tisíce muslimů žijících v Evropě se nechalo zlákat radikální ideologií takzvaného Islámského státu a odjelo na východ bojovat svou „svatou válku“. Jen Belgii loni opustilo přes 400 mladíků. V regionu Vilvoorde snad „každý zná někoho, kdo odešel bojovat“, a místní muslimská komunita se na tuto situaci snaží reagovat. Její výraznou osobností je imám Sulyaman, který srozumitelně vysvětluje příčiny této radikalizace a svým výchovným působením ukazuje, jak jí lze předcházet.

Neděle 20. Března 2016

Jeden svět nejen pro děti
14:00 MP7
Promítání snímků Rok bez rodičů, Nejsem z cukru a Dům plný snů. Po filmech následuje povídání s dětmi o příbězích z filmů.

NEMUSÍŠ S LÁSKOU, STAČÍ S CITEM
Lenka Vochocová a Kateřina Bubeníčková, ČR 2015, 52 min.
16:00 MP7
Je sexualita lidí s mentálním hendikepem v dnešní společnosti stále tabu? Pokud ano, tento dokument se ho snaží zbořit. Sledujeme v něm příběh čtyř hlavních aktérů, dvou žen a dvou mužů. Partnerství, sexualita, ale také otázka rodičovství jsou ústředním tématem jejich diskusí. Zda je například lepší přijít ve čtyřiceti o panictví s prostitutkou, nebo si počkat na pravou lásku. Po filmu následuje debata s docentkou Danou Štěrbovou, která se jako klinický psycholog, manželský a rodinný poradce specializuje právě na téma sexuality osob s mentálním postižením.

CAFÉ WALDLUFT
Matthias Kossmehld, D 2015, 79 min.
18:00 MP7
Býval to po desetiletí rodinný penzion, výchozí bod pro procházky v bavorských horách. Dnes turisty každoročně proudící do Berchtesgadenu čeká překvapení. Café Waldluft se proměnilo ve zvláštní místo. Jeho majitelka, bodrá Rakušanka „mama Flora“, se tu rozhodla ubytovávat výhradně žadatele o azyl. Hotel se tak stal dočasným domovem těch, kteří utekli za bezpečím a lepším životem. Pomáhají s jeho provozem, obsluhují hosty restaurace, sžívají se s vesnicí a mezitím čekají na úřední vyřízení svých případů.

iSHORTS
20:00 MP7
Superjednotka, Tohle není hra, Rovnováha, Strip, Finistre. Pět krátkých studentských filmů uvedených ve spolupráci s organizací iShorts. Studenti rakouských, německých, polských, slovenských a českých filmových škol představují svůj pohled na téma „hledání domova“

Více na facebooku Jeden svět Tábor, webu Jednoho světa (www.jedensvet.cz/2016/tabor).


Více o akci Jeden svět Tábor na webu akce
Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Jana Šrámková: Fánek hvězdoplavec / křest

Ostatní / autorské čtení
Jednota
01.12.2022 od 18:00 hod.

 

Úvěr - Jardi Galcerán

Divadlo / komedie
Městské divadlo, o.p.s., Horní Brána, ulice Horní čp. 2, Český Krumlov, 381 01
01.12.2022 od 19:30 hod.

 

Přičichněte k aromaterapii

Ostatní / setkání / Diskusně vzdělávací večer
Dům kultury Milevsko
01.12.2022 od 18:00 hod.

 

Vánoční koncert Ally

Hudba / koncert
Milevské kino
01.12.2022 od 19:30 hod.