PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Gurmánský večer s mistrem španělské kuchyně


Ostatní / setkání / večeře - skvělé víno - degustace
Město: Tábor

Datum: 04.04.2016 od 18:00 hod.

Místo: Dobromila restaurace

 
 

 Gurmánský večer s mistrem španělské kuchyně

Famózní španělský galavečer s Robertem Janíčkem.

- nejlepší specialista na španělskou gastronomii v ČR

- 7 chodové degustační menu

- 8 špičkových španělských vín

- paella show (připravovaná přímo před vámi ve velké pánvi)

- originální suroviny

Jsme velice rádi, že pozvání na Táborský festival vína přijal pan Robert Janíček - El Chef gastronómico, specialista na španělskou gastronomii. Robert se věnuje španělské kuchyni již 20 let, pracoval ve Španělsku v restauracích oceněných hvězdičkou michelin. Pro tento večer vás provede světem tapas v 7 chodovém degustačním menu, jehož součástí bude i paella show (paella připravovaná přímo před vámi ve velké pánvi). Těšit se samozřejmě můžete na původní receptury i originální suroviny.

Vína vybere a osobně bude prezentovat Pavel Šatný. (pro-vino.cz)

Ochutnat původní španělskou gastronomii v českých krajích je poměrně obtížné, využijte proto této jedinečné příležitosti a zažijte španělskou gastronomii "na vlastní kůži".Menu o 7 chodech

Welcome drink:

Cava Gran Palas Brut


1. Tapas frías

Pulpo a ala Gallega

(chobotnice připravovaná na galicijský způsob)

Albariňo, Bodegas Eidosela, DO Rios Baixas


2. Sopa

Ajo Blanco

(studená česneková polévka s granátovým jablkem a bílým hroznem)

Verdejo, Seňorio de Bocos,DO Ribera del Duero


3. Primer plato

Buňuelos de bacalao

(koblížky z tresky Bacalao na šafránovém pyré)

Verdejo, Bodega de los Rios Prieto, DO Rueda


4. Segundo plato

Calamáres con tomates secos

(kalamáry se sušenými rajčaty vařené v portském víně)

Roble, Seňorio de Bocos, DO Ribera del Duero


5. Paella de Marisco

(španělská paella z ryb s plodů moře)

Crianza, Seňorio de Bocos, DO Ribera del Duero


6. Queso

Manchego 12 meses con rienda romero de manzana

(ovčí sýr Manchego s jablečným želé)

Autor de Bocos, Seňorio de Bocos,DO Ribera del Duero


7. Postres

Torijas

(smažený chléb s sherry a vanilkovou zmrzlinou v mandlového prachu)

Sherry Pedro Jimenez


Robert Janíček – El Chef gastronómico

Jmenuji se Robert Janíček a jako kuchař pracuji už 20 let. Měl jsem možnost pracovat jak v normálních restauracích tak i v těch velmi luxusních restauracích.

V posledním období jsem se zaměřil na španělskou kuchyni, která získává stále více na popularitě, nejen pro svou lehkost, ale i pro rozmanitost všech španělských regionů. "Pod pokličku" této kuchyně jsem měl možnost nahlédnout v regionech Castilla-La Mancha v restauraci Coregidor a El Bodegon, která se pyšní oceněním Repsol, které je pro Španělsko, Portugalsko a Francií to, co pro celý svět hvězdička michelin. Dále jsem měl možnost pracovat i v michelinské restauraci Ruta De Veleta v Granadě a následně i v gastrobarech v Granadě. Po čase jsem odjel na sever do San Sebastian, který je považován za kolébku španělské kuchyně a dále pak do vinařské oblasti Rioja Alavesa.

Po návratu do České republiky jsem pracoval u společnosti BMC, která se zabývá dovozem vín a delikates ze Španělska, na pozici šéfkuchaře. Jezdil jsem po celé České republice a propagoval španělskou kuchyni. Cítil jsem stále větší oblibu španělské kuchyně, proto jsem se rozhodl pro všechny, kteří milují dobré jídlo a víno, otevřít si svůj vlastní bar.

V tomto baru najdete tapasy ze španělských surovin a výjimkou není ani paella, k pití si můžete dát i španělské pivo nebo španělské víno. Ptáte se proč SAFFRON? Saffron znamená v překladu šafrán, jde o koření, které se pěstuje v Castilla-La Mancha a je nedílnou součástí španělské kuchyně.

Teď už nezbývá než přijít a ochutnat!


Více o akci Gurmánský večer s mistrem španělské kuchyně na webu akce
Smuténka: Zemřel beatník Lawrence Ferlinghetti

 V úctyhodném věku 101 let zemřel v úterý 22. února americký spisovatel, nakladatel, překladatel a malíř Lawrence Ferlinghetti, který byl jedním z představitelů tzv. beat generation, tomuto zaškatulkování se ale sám vyhýbal. Označoval se spíše za anarchistu. Mezi jeho díla patří Lunapark v hlavě, Krajiny života, krajiny umírání, Srdce dokořán, Oko dokořán, srdce dokořán, z překladů se pak nejznámějšími staly překlady francouzského spisovatele Marcela Prousta. Proslul také citátem „Jen mrtví se neangažují“. V 80. letech minulého století se zasazoval o propuštění uvězněných členů Jazzové sekce v Československu. V roce 1998 byl hostem Festivalu spisovatelů v Praze. Publiku dokonce věnoval novou báseň Rivers of Light (Řeky světla), v níž psal o „Staromák Square“, Vltavě a Karlově mostě. (dap)

Daft Punk ukončili činnost

Po 28 letech ohlásilo duo Daft Punk konec. Jejich hity jako One more Time nebo Get Lucky jsou nezapomenutelné a zná je pravděpodobně každý. Jejich hudbu mnozí slyšeli také ve filmu Tron: Legacy. Francouzské duo, hrající elektronickou hudbu, tvořil Thomas Bangalter a Guy-Manuel de Homem-Christo. Debutové album Homework z roku 1993 je považované za mezník taneční hudby. Dvojice se dnes loučí videem Epilogue, záznam pochází z jejich filmu Electroma. Duo, kvůli stydlivosti, vystupovalo zásadně s maskami robotů nebo bylo na koncertech nahrazeno animacemi. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


DON živě | Jiří Sycha a Filip Dvořák

Hudba / koncert / folklór - barokní hudba - celtic
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - jeviště
25.02.2021 od 19:00 hod.

 

Vratislav Kadlec: Hranice lesa.

Ostatní / setkání / beseda - čtení
Městská knihovna Tábor
25.02.2021 od 18:00 hod.