PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Expediční kamera strakonice


Festival / Filmový festival
Město: Strakonice

Datum: 06.03.2016 od 16:00 hod.

Místo: Společenský sál Šmidingerovy knihovny, III. nádvoří

Cena: 80 Kč

 
 

izející národy, divoká příroda i extrémní výkony na Expediční kameře 2016!

Budete mít možnost zhlédnout ty nejlepší snímky o dobrodužných výpravách za zapomenutými národy a tajuplnými místy, o poznávání starobylých kultur i extrémních expedicích do těch nejnedostupnějších míst Afriky a Asie i neuvěřitelné výkony na hranici lidských možností v Alpách.

PROGRAM EXPEDIČNÍ KAMERA 2016
Himalaya, režie: Berta Tilmantaite, Litva, 2015, 5 minut
Vizuálně působivý snímek, který odpovídá na otázku, čím vším je Himalaya.

I-view, režie: Claudio Rossoni, Itálie, 2015, 28 minut
Přední italský horolezec Simone Moro si plní zdánlivě nesplnitelný sen – naučí se pilotovat helikoptéru a zakládá první záchrannou službu v Himálaji.

Mizející delta, režie: Pete McBride, USA 2014, 16 min
Dramatický příběh coloradské řeky se snaží předat naléhavé sdělení, abychom si uvědomili, že voda je přírodním zdrojem, který má odpad na životy lidí, živočichů i celých ekosystémů.

Přestávka 10 min

82 vrcholů, režie: Samuel Gyger, Švýcarsko, 2015, 49 minut
Ueli Steck a Michael Wohlleben mají v plánu zdolat všech 82 čtyřtisícových vrcholů v Alpách a to za 80 dní. Vzdálenost mezi jednotlivými vrcholy chtějí překonat pouze vlastními silami.
Sníh na Nilu, režie: Nathan Dappen, Neil Losin, USA, 2013, 20 minut
Protagonisté se vydávají po stopách dávné expedice k rovníkovým ledovcům.

Přestávka 10 min

Suri, režie: Pavol Barabáš, Slovensko, 2015, 65 minut
Pavol Barabáš diváky tentokrát zavede na dobrodružnou plavbu po neznámé africké řece i putování pralesem, na jehož konci je území unikátního přírodního etnika, které se rozhodlo bojovat za svoje tradice a původní způsob života.

Slosování - Outdoorové centrum Offpark – Sušice, Prášily, Modrava
1. Lanový park Sušice – pro 1 osobu
2. Lanový park Prášily – pro 1 osobu
3. Lanový park Modrava – pro 1 osobu

Přestávka 10 min

Srdce Kalahari, režie: Martin Šíl, Česká republika, 2015, 18 minut
Cesta za divokými zvířaty do nitra africké pouště Kalahari.

Karun, režie: Rhys Thwaites-Jones, Velká Británie 2014, 16 min
Pokus o sjezd nejdelší íránské řeky Karun na packraftu. Kromě adrenalinu na divoké řece je cílem expedice poznat kulturu tohoto tajuplného starobylého národa.

Travailen, režie: Dean Lesile, JAR, 2014, 27 minut
220 km dlouhý traverz v Dračích horách se stal vyhledávanou výzvou elitních vytrvalostních běžců. Ryan Sandes se pokouší o rekord.


Více o akci Expediční kamera strakonice na webu akce


e-mail na pořadatele: lucieratajova@centrum.cz
Třeboňská nokturna spustila předprodej na 20. ročník

Festival klasické hudby, Třeboňská nokturna, spouštil předprodej na letní část, která se koná od 11. do 15. července na různých místech Třeboně. Vystoupí na něm Talichovo kvarteto, PhilHarmonia Octet, Rozhlasový Big Band Gustava Broma, Jiří Stivín & Jaroslav Šindler, Eliška Weissová a mnoho dalších. V rámci večerního setkání vyzpovídá 23. února moderátorka Martina Kociánová geologa a spisovatele Václava Cílka. Koncertní řadu zakončí 23. března pásmo Madrigal včera a dnes s Ensemble Baroque Quintet. Zimní večery uvede moderátorka a hudební vědkyně Eva Hazdrová-Kopecká. Předprodej běží na webu trebonskanocturna.cz, kde naleznete také kompletní festivalový program. (dap)

 

The Gangnails se po 10 letech vrátí do Orionu

Po více než deseti letech se v sobotu 4. února do táborského Orionu vrátí punk-rock´a´billy kapela The Gangnails. Pamětníci si vzpomenou na divoké koncerty z let 2006–2012, kdy právě v klubu Orion kapela pravidelně vystupovala. Od té doby došlo na drobné změny v sestavě a na konci roku 2020 vydání desky Rolling Tunes!, kde opět vystřihli osobitý energický mix punku, rockabilly a špinavého padesátkového rock’n’rollu. The Gangnails se za dvacet let své existence vypracovali v jednu z nejpopulárnějších žánrových kapel v ČR. Večer otevře ve 20 hodin rock´n´roll mlátička Garage Rattlesnakes z Klatov.Předprodej vstupenek je ZDE, na místě budou lístky za 200 Kč. Celková kapacita klubu je nastavena na 100 návstěvníků. FCB událost je ZDE. (ro)
 

Mohlo by se vám zamlouvat