PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Padesátka


Kino / film




Město: Milevsko

Datum: 26.12.2015 od 20:00 hod.

Místo: Milevské kino

Cena: 110,-

 
 

Kdo se směje naposled, ten se směje nejlíp, láká Vojta Kotek na svou filmovou komedii Padesátka, která se odehrává na hřebenech, svazích a v chatách zasněžených Krkonoš. Premiéra filmu je 24. prosince a Padesátka je poslední komedií tohoto roku.

Vojta Kotek ji jako režisér připravil podle scénáře Petra Kolečka a její děj se točí kolem rázovitých lidí z hor, jednoho běžkařského závodu a několika padesátek. Tvůrci slibují situační i konverzační humor, překvapivé zvraty i pověstný Cimrmanův vichr z hor.

Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať už je sezóna jakákoliv. Lyžařka s jednou nohou, rolbař, jenž na Tři krále nepije, legendární lovec žen ozdobený neplodností, barman se zálibou ve věštění. A také Pavka, nejstarší žijící člen tradiční běžkařské rodiny Bulánů. Vždyť jeho otec zlomil během padesátky hůlku a stejně doběh jedenáctej, a svého syna nechal Pavka porodit na Sněžce ve vysoké nadmořské výšce, aby se rychleji okysličoval. Jenže právě syn Jura mu dělá starosti. Místo běžkování totiž nahání úplně jiné padesátky. Je závislý na svádění zralých žen, jimž vyhání mráz z duší. Na závod, který Jura asi znovu nedokončí, přijíždí se svou matkou Jan Hilský a vedle skvělého času má i jeden osobní cíl. Za jeho splněním se vydává „nahoru“ - do zasněženého světa horských chat. Spustí tam lavinu událostí a vzpomínek a v neposlední řadě se naučí, jak se proflusává mlha.

V rámci příprav na natáčení filmu museli herci podstoupit i běžkařský trénink, Marka Taclíka například připravoval sám mistr světa Martin Koukal. „Celou dobu jsem mu koukal na záda,“ zavzpomínal Marek Taclík „Neodvážil jsem se mu říct, že už nemůžu. Před kamerou Padesátky proběhlo i jedno velké setkání. V diskotékové retrospektivě ze 70. let se objeví Vojta Kotek s Jiřím Mádlem, kteří se spolu na hory vrátili téměř deset let po legendárních Snowboarďácích.

Vojta Kotek je doslova a do písmene dítětem filmu. Podle legendy byla hlavním režijním vzděláním slavného Quentina Tarantina práce ve videopůjčovně. Pro Vojtu Kotka je tou stěžejní školou přímo vlastní kariéra a filmový plac, kde se před kamerou i za kamerou pohybuje nepřetržitě od svých třinácti let. V Padesátce se nebál jít cestou černého humoru a lehké nekorektnosti. Část scén musel pro jistotu točit dvakrát, v odvážné i v umírněné variantě. Navíc si troufl na film, kde musel skloubit horské scenérie, davové scény, vykreslené postavy, vypointované dialogy i návraty do 70. let.

Režie: Vojtěch Kotek

Obsazení: Jakub Prachař, Ondřej Pavelka, Marek Taclík, Vilma Cibulková, Tereza Voříšková,

Zdroj: http://www.bontonfilm.cz/padesatka/260/





SMUTÉNKY: Do nebe odešel Patrik Hezucký, Milan Nakonečný, Frank Gehry a Cary-Hirojuki Tagawa

 Opustila nás v uplynulých dnech spousta osobností. Ve věku 55 let zemřel skvělý bavič a moderátor Patrik Hezucký, který spolu s Leošem Marešem dělal mnoha lidem dobrá rána z rádia Evropa 2. Mrázek - ústředna, Ořechovka 90210 aj. Ve věku 93 let zemřel univerzitní profesor, psycholog, mág a spisovatel Milan Nakonečný. Jihočeský polyhistor proslul nejen jako skvělý učitel, ale jako mág a autor řady odborných publikací, včetně kultovního Lexikonu magie. Ve věku 96 let se odešel do architektonického nebe Frank Gehry. Mezi jeho známé stavby patří u nás Tančící dům v Praze, ale Guggenheimovo muzeum ve španělském Bilbau nebo koncertní hala Walta Disneyho v Los Angeles. Ve věku 75 let pak zesnul hollywoodský herec japonského původu Cary-Hirojuki Tagawa, kterého nejvíce proslavila například role Shang Tsunga ve filmovém zpracování hry Mortal Kombat, objevil se však ve filmech Poslední císař, v bondovce Povolení zabíjet, Pearl Harboru, Planetě opic, Gejše, Zúčtování v Malém Tokiu, Kixboxerovi 2, Velké nesnáze v Malé Číně, ale i seriálech Star Trek, Hvězdná brána aj... (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém Bzuco



Kultura dnes


Mikulášská show s Bárou Ladrovou a kamarády

Pro děti
Kulturní dům, U Nádraží 602, Bechyně
07.12.2025 od 16:00 hod.

 

Žesťový kvintet Swing Bandu Tábor

Hudba
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
07.12.2025 od 16:30 hod.

 

SEZIMÁK ZPÍVÁ GOSPEL

Hudba / koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor
07.12.2025 od 19:00 hod.

 

Čertovská neděle

Ostatní / zábavná show
náměstí T. G. Masaryka, Veselí nad Lužnicí
07.12.2025 od 14:30 hod.