PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kalle


Hudba / koncert
Město: Milevsko

Datum: 07.11.2015 od 20:00 hod.

Místo: Kamenáč Music Art Pub, Havlíčkova 279

Cena: 90

 
 

Kalle je mladé talentované duo z Tábora. Tvoří jej Veronika Buriánková a David Zeman. Oba společně hráli ve Veeně, jejíž členové se brzo rozutekli do jiných v současnosti fungujících kapel – Veronika s Davidem do Nod nod, tam se spojili s post-rockery Five Seconds to Leave, a do Kalle, kde zůstali sami, ale ničím neochuzeni.

Debut táborského dua Kalle Live from the Room si přes svoji intimitu zaslouží plnou pozornost. Zpěvačka Veronika a kytarista David vykouzlili album, které se s každou další písní vrývá hlouběji do paměti. Svůj debut nahráli živě, v pokoji, na čtyřstopý kazetový rekordér a s pomocí přátel a známých si ho na kazetě vydali. Pokoj s sebou většinou nese trochu intimní atmosféru, skrývá hodně emocí, schovává vzpomínky, odhaluje tajemství obyvatel, a to všechno má i Live from the Room.

O Veronice se právem říká, že má nejlepší ženský vokál u nás. Jde jak o dar krásnýho hlasu, tak o práci s ním. Trochu šepot, trochu zpěv. K tomu zní Davidova kytara, hra s vrstvením a nakonec i jeho vlastní hlas. Temnější polohy se střídají s nostalgickou ozvěnou a opakováním. Žánrově se Kalle řadí pod slowcore, k čemuž si nesou ještě baladičnost písničkářů. Jejich hudba je smutná, upřímná a hřejivá zároveň.

Každá z písní Live from the Room má trochu jiný nápad a neveze se na té předchozí, což dokazuje, jak promyšlený debut to je. Desku odpaluje úvodní My Lost Child, Fat Wizzard je v podstatě romantický duet, Black Water rozčeří vody elektronickými údery, při Our Name běhá mráz po zádech a nejvíc z toho všeho vybočuje poslední Through The Tape, kde překvapivě uslyšíte piano. Album má osm hitů a potom, co kazeta dohraje, je ticho zase o něco těžší.

www.kallesound.bandcamp.com/

www.facebook.com/kallesound


Více o akci Kalle na webu akce


e-mail na pořadatele: kamenac.pub@gmail.com


Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Gabriela Vermelho sólo

Hudba / koncert / multižánrová hudba
Obrazárna Špejchar
14.07.2024 od 17:00 hod.

 

Divadlo Víti Marčíka - Bajaja

Divadlo / pro děti / loutková pohádka
Veselské pískovny
14.07.2024 od 16:30 hod.

 

veselská ozvěna 2024 - z české operní klenotnice

Hudba / koncert duchovní hudby
Kostel Navštívení Panny Marie v Zálší
14.07.2024 od 19:00 hod.

 

kinematograf bratří čadíků 2024

Kino / film / projekce letního kina pod širým nebem
Náměstí T. G. Masaryka, Veselí nad Lužnicí
14.07.2024 - 16.07.2024 od 21:30 hod.
vícedenní akce