PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kalle


Hudba / koncert
Město: Milevsko

Datum: 07.11.2015 od 20:00 hod.

Místo: Kamenáč Music Art Pub, Havlíčkova 279

Cena: 90

 
 

Kalle je mladé talentované duo z Tábora. Tvoří jej Veronika Buriánková a David Zeman. Oba společně hráli ve Veeně, jejíž členové se brzo rozutekli do jiných v současnosti fungujících kapel – Veronika s Davidem do Nod nod, tam se spojili s post-rockery Five Seconds to Leave, a do Kalle, kde zůstali sami, ale ničím neochuzeni.

Debut táborského dua Kalle Live from the Room si přes svoji intimitu zaslouží plnou pozornost. Zpěvačka Veronika a kytarista David vykouzlili album, které se s každou další písní vrývá hlouběji do paměti. Svůj debut nahráli živě, v pokoji, na čtyřstopý kazetový rekordér a s pomocí přátel a známých si ho na kazetě vydali. Pokoj s sebou většinou nese trochu intimní atmosféru, skrývá hodně emocí, schovává vzpomínky, odhaluje tajemství obyvatel, a to všechno má i Live from the Room.

O Veronice se právem říká, že má nejlepší ženský vokál u nás. Jde jak o dar krásnýho hlasu, tak o práci s ním. Trochu šepot, trochu zpěv. K tomu zní Davidova kytara, hra s vrstvením a nakonec i jeho vlastní hlas. Temnější polohy se střídají s nostalgickou ozvěnou a opakováním. Žánrově se Kalle řadí pod slowcore, k čemuž si nesou ještě baladičnost písničkářů. Jejich hudba je smutná, upřímná a hřejivá zároveň.

Každá z písní Live from the Room má trochu jiný nápad a neveze se na té předchozí, což dokazuje, jak promyšlený debut to je. Desku odpaluje úvodní My Lost Child, Fat Wizzard je v podstatě romantický duet, Black Water rozčeří vody elektronickými údery, při Our Name běhá mráz po zádech a nejvíc z toho všeho vybočuje poslední Through The Tape, kde překvapivě uslyšíte piano. Album má osm hitů a potom, co kazeta dohraje, je ticho zase o něco těžší.

www.kallesound.bandcamp.com/

www.facebook.com/kallesound


Více o akci Kalle na webu akce


e-mail na pořadatele: kamenac.pub@gmail.com
SMUTÉNKA: Zemřela světová hvězda jazzu George Mraz, písecký rodák

 Ve čtvrtek 16. září zemřela krátce po svých 77. narozeninách legenda, světový kontrabasista a písecký rodák Jiří George Mraz, který stál po boku zpěvačky Elly Fitzgerald, Stana Getze i Oscara Petersona. Po čtyřech měsících tak odešel za svým spoluhráčem, kamarádem - bubeníkem Ivanem Smažíkem. Na svém kontě má stovky nahraných alb a řadu turné s dalšími osobnostmi jako Stan Getz, Chet Baker, Oscar Peterson, Bill Evans, Dizzy Gillespie, Charlie Mingus, John Abercombie, Joe Lovano, Stephane Grappelli, Kenny Burrell, McCoy Tyner, John Scofield, Richie Beirach, Herbie Hancock, Michel Petrucciani, nebo Joe Henderson. V roce 2016 prodělal George Mráz náročnou operaci, kdy mu byla odstraněna z pancreasu cysta a zákrok se neobešel bez komplikací - infarkt a infekce. Podrobnosti připravujeme. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Docela malý festival o autismu - jiný úhel pohledu

Festival / divadlo, debata, básně, příběhy
Střelnice - Spolkový dům, Žižkova 249, Tábor
19.09.2021 od 16:00 hod.

 

Michal k snídani

Pro děti
Dům kultury Milevsko
19.09.2021 od 17:00 hod.