PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Fantom


Hudba / rock
Město: Písek

Datum: 18.09.2015 od 21:00 hod.

Místo: Divadlo Pod čarou

Cena: dobrovolné

 
 

Hardrockový večírek se uskuteční v pátek 18. září v píseckém Divadle Pod čarou. Od 21 hodin zahraje kultovní kapela Fantom, která své fanoušky baví již více než 40 let. Tradiční rock, legendární skladby, melodická sóla, silné refrény, české texty... Fantom je stálice, jež je pořád plna energie a nadšení.

Fantom mají kořeny až v první polovině 70. let. Ze zakládajících členů už dnes v kapele nikdo nepůsobí, ale jak muzikanti sami zmiňují, jejich nástupci „nesou vlajku Fantomu“ statečně dál. Zatímco mnoho podobně zaměřených skupin tehdy přehrávalo známé skladby ze zahraničí, Fantom se snažili jít vlastní cestou a tvořili první songy.

Z kapely se postupně stala regionální rocková akvizice, která dobývala i další jihočeské regiony, k čemuž jí dopomohly také dobře přijaté studiové nahrávky z Českého rozhlasu České Budějovice. Narvané sály, rozdivočené publikum, z Fantomu se stal kult, kterým zůstal dodnes.

Za zmínku stojí, že kapelou prošla i řada známých muzikantů, jako je například Jiří Zelenka či Vendula Kašpárková, kterou mnozí znají z legendárních Stromboli.

Písecký koncert nese název Svobodný rock, přičemž svobodné je i vstupné, což znamená, že je dobrovolné. Akci organizuje místní pobočka Strany svobodných občanů.V pražském Arše vystoupí jazzový objev Kamasi Washington

Největší jazzový objev desetiletí, saxofonista a kompozer Kamasi Washington, oslovil znalce stejně jako vyhraněné hipsterské publikum. Jako saxofonista i aranžér se představil na albu Kendricka Lamara a svým tříhodinovým kompletem Epic získal sérii mezinárodních ocenění. Spolupracoval s Wayne Shorterem, Herbie Hancockem, Lauryn Hill i Snoop Doggem, se zappovským klávesistou George Dukem i zpěvačkou Chakou Khan a vystoupil na velkých festivalech včetně Coachella, Glastonbury, Fuji Rock, Bonnaroo a Primavera. V Praze představí repertoár ze svého napjatě očekávaného alba. Koncert se koná v Divadle Archa ve středu 23. května od 20 hodin. Vstupenky seženete na GoOut od 990 korun. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Byl jsem při tom

Divadlo / jiný / LiStOVáNí
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
21.05.2018 od 17:00 hod.

 

Budějovický majáles

Festival / hudba - divadlo - zábava
České Budějovice
21.05.2018 - 25.05.2018
vícedenní akce