PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sziget festival 2014: Tlampače hlásí plno!

Sziget festival 2014: Tlampače hlásí plno!

Pátek, 15.08.2014 / fotoreport

 

Čtvrteční den panovalo na Szigetu podzimní deštivé počasí. Na místo dorazili další lidé a areál ostrova praská ve švech. Z hudebního programu dne bychom vyzdvihli jednoznačně Bonobo, Bastille, Fink nebo Stromae. Začněme ale na Europe Stage a malým česko-slovenským okénkem, tedy koncerty Longital a Dva.

Program na tomto podiu zahajovali slovenští Longital. Působili skoro až art rockovým dojmem. Občas se odehrály tak krásně nečekané změny, že z toho měl človek chuť si až poskočit. Po nich se za zesilujícího deště nástrojů chopil jediný český zástupce DVA. Energický divnofolk s kytarou, saxofonem, klarinetem a spoustou dalších prapodivných nástrojů, které si DVA smyčkovali. Jsou případy, kdy absolutně nevadí téměř nulová komunikace s publikem a zrovna u této formace to bylo úplně v pořádku, protože vše, co měli, dávali do lidí a pak už jen poděkovali. Přišlo na ně poměrně dost lidí, samořejmě i Čechoslováků.

Na Main Stage po domácích Mary Popkins přišla řada na Bastille. To bylo to pravé na zvednutí nálady zamračeného davu v pochmurném dni. Třetím jménem večera byla Lily Allen. I když si ráda dělá srandu ze všeho a ze sebe nejvíc, její vtípky nebyly tak úplně srozumitelné. Nemělo to ty koule, které bychom očekávali vůči její pověsti. Pomalejší písně jí šly rozhodně lépe než pokusy o roztančení davu pseudo-devadesátkovým diskem. Nejuvěřitelněji a nejprocítěněji působila píseň Fuck you. Závěr dne na velkém pódiu měla ve svých rukou a hlasivkách dvojice Mackelmore & Ryan Lewis. Prý to bylo velké. Fotky ani vlastní zážitky bohužel nemáme, pro fotografy tam bylo moc nebezpečno a vůbec...

Program A38 stage měl začít vystoupením Michaela Kiwanuky, ale to bylo bohužel (jako minulý rok) zrušeno. Dalším v pořadí byl Fink. Velmi nenápadná kapela, která vytvářela hutný zvuk, nad kterými se jeho krásný hlas vznášel jako kazatelův z kazatelny. Skvělé byly také bubeníkovy vokály (a také občasného kytaristy). Nádherně vyklidněný člověk, vzhledem punkáč, který punk nehraje. Spíš jakýsi elektrofolk. Asi nehezčí vystoupení dne měl na svědomí Bonobo. Přestože se časově překrýval s Mackelmore & Ryan Lewis, dostat se do stanu byl téměř nadlidský úkol. Opět tedy narážíme na přeplněnost areálu. Genialní live set s bubeníkem a kytaristou, kde se střídali ještě skvělá zpěvačka Szjerdene, flétnista a klávesák. Vše podbarveno minimalistickou projekcí s létající hvězdokupou. Nádhera.

Přeplněnost areálu a nedomyšlenost některých show pak podtrhuje vystoupení Stromae. Stan A38 Stage byl totálně naplněný a obležený ze všech stran. Během jedné písně z kotle tahali dvě fanynky, které nápor davu a horka nevydržely a omdlely. Jako fotografové jsme měli slíbený vstup zadem. Nakonec pustili jen někoho a jen na onu jednu píseň. Ostatní, kteří čekali připravení vedle pódia, byli zase vyvedeni pryč. No zanadávali jsme si.

Fotky z předchozích dní:

PONDĚLÍ:
www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2014-mohutny-start-patril-leningrad-1975-a-blink-182

ÚTERÝ:
www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2014-stale-mladi-antiflag-vynikajici-casper-i-deadmau5

STŘEDA:
www.kulturne.com/clanek/sziget-festival-2014-stredou-zacala-nadilka-zvucnych-jmenFotografie


Autor: David Peltán, Ondřej Maňák, Terezie

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 

Vstupenkový systém BzucoKultura dnes


Biotronika

Ostatní / duchovní shromáždění,
Clarion Congress Hotel České Budějovice, 14, Pražská tř. 2306, 370 04 České Budějovice
24.09.2023 od 15:15 hod.

 

Svatba bez obřadu

Divadlo
Dům kultury Milevsko
24.09.2023 od 19:00 hod.

 

dětský den s mimoněm, mickeym, jednorožcem a šmoulou

Pro děti / dětský den
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.09.2023 od 13:30 hod.

 

táborský svatební veletrh

Ostatní / Svatební veletrh
Hotel Palcát
24.09.2023 od 10:00 hod.