PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Slavíci nad Otavou: Miroslav Kovářík uvedl ostřílené bardy, nováčky i doktory

Slavíci nad Otavou: Miroslav Kovářík uvedl ostřílené bardy, nováčky i doktory

Pondělí, 09.06.2014 / fotoreport

 

Setkání jihočeských básníků tří generací se 5.června uskutečnilo ve strakonické Šmidingerově knihovně. Svá poetická křídla Slavíci nad Otavou roztáhli už potřetí, a to po dlouhých šesti letech. Duchovní otec těchto podvečerů, Miroslav Kovářík, si spolu s Radkem Bláhou tentokrát pozvali osm básníků, kteří prošli Zeleným peřím.

Milovníci poezie vědí, že to byl autorský rozhlasový pořad M. Kováříka, ve kterém jedinečný interpret tvorby českých i světových básníků představoval mladé začínající autory a pomáhal jim rozlétnout se do podvědomí posluchačů. Po zrušení Zeleného peří na rozhlasových vlnách M. Kovářík přenesl svůj pořad na prkna pražské Malostranské besedy a příležitostně i na jiná pódia, aby dál mohl pomáhat mladým básníkům a poskytnout prostor pro zviditelnění těm již "zavedeným".

A tak jsme si ve čtvrtek vedle veršů ostříleného barda Jiřího Staňka ze Stach poslechli i tvorbu mladého autora Marka Dunovského nebo lékaře Václava Bočka z Písku, místního knihovníka Petra Kalaše, učitele Michala Štěpánka či Sebastiana Petrpana. Strakoničák Mudr. Martin Gregora to sice na setkání nestihl, ale i tak se u jeho vtipných básniček publikum upřímně pobavilo. Jak však ukázal bleskový průzkum M. Kováříka na závěr setkání, ten večer přítomné nejvíc oslovila poetika mladého básníka a redaktora Radka Štěpánka, který sklidil velké uznání přítomných.

Na večeru s poetickými slavíky, co se slétli na Otavou, jsem vstupy jednotlivých autorů mohl oddělovat já se svými písničkami a měl jsem tak možnost představil svou hudbení tvorbu strakonickému publiku, za což jsem velmi rád. Bylo to totiž nádherné a inspirativní setkání lidí, kteří se navzdory pragmatické době stále ještě dokáží dívat na svět i poetickýma očima.


Fotografie


Autor: Mike Perry, foto Ludmila Klhůfková

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Vyhlášení výsledků veselých kol 2019

Ostatní / oslava
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
16.10.2019 od 18:00 hod.

 

Toulky za poznáním - Severní Korea

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
16.10.2019 od 18:00 hod.

 

BUSNY - Afrikou tam a zpět

Ostatní / cestovatelská přednáška
Garage Tábor
16.10.2019 od 19:00 hod.

 

Cavewoman

Divadlo / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
16.10.2019 od 19:30 hod.