PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Kill The Dandies! Přijedou s plameny garážové hudby v ruce. Čekejte r&r peklo

Kill The Dandies! Přijedou s plameny garážové hudby v ruce. Čekejte r&r peklo

Středa, 26.10.2011 / pozvánka

 

Neuplynul ani měsíc od vydání druhého alba české kapely Kill the Dandies! a už ho skupina jede natlačit do hlav Jihočechů. Ve čtvrtek 27. října se s ním objeví od 20 hodin v budějovickém klubu Velbloud a druhý den ho Dandies budou prezentovat ve stejný čas v táborském Mc Orion. Čekat můžete pekelnou garage rokenrolovou nálož „vytuněnou“ něžnou Soňou s plameny v očích. Užijete si ji ale naposledy.

Deska Those Who Hold the Flame (Ti, kdo udržují oheň) vyšla Kill the Dandies! 3. října. A na nic se nečekalo. Jen co se album o devíti kouscích dopálilo, ještě za tepla s ním kapela vyrazila na turné po republice. Na plamenech garážového rocku vybroušeného rokenrolovou energií vás povozí v průběhu necelého měsíce. A jich Čech nesmí chybět, už jen kvůli kytaristovi Richardu Fischerovi, "bicmanovi" Vratislavu Plachetovi i baskytaristovi Michalu Hořejšímu, kteří z jihu pochází.

„Hlídat oheň bylo od počátku lidstva možná vůbec nedůležitější činností. Strážci ohně rozhodovali mezi bytím a nebytím, vládli velkou mocí a zodpovědností. Kill The Dandies! drží plamen, živí oheň, nesou standartu. Plamen garážového rocku, žár psychedelie a lesk surf rytmů hlídají velmi pečlivě. Nesmlouvavě a paličatě navzdory trendům rozvíjejí odkaz The Cramps, The Velvet Underground nebo The Birthday Party do nečekaně živelných tvarů a forem,“ píší o desce Dandies, kteří v Budějovicích i Táboře vystoupí s britskou kapelou Lark. Vstupné na koncert v Budějovicích je na místě 130 korun, vstupné na táborské vystoupení není zatím určené.

Koncerty v rámci turné Those Who Hold The Flame budou posledními před plánovanou pauzou. Ta nepotrvá ani rok, protože už nyní má kapela naplánované turné po Anglii a Itálii na podzim příštího roku.

Album Those Who Hold The Flame vyšlo u Drug Me Records s distribucí u Pale Music INT. Berlin. Kapela na něm hraje v současném ustáleném složení - La Petit Sonja (zpěv, keys), Hank J.Manchini (zpěv, kytara), Richard Fischer (zpěv, kytara), Vratislav Placheta (bicí) a Michal L.Hořejší (baskytara).

Kompakt je dostání na koncertech či webových profilech kapely. Vinylová podoba alba vyjde na 250 korun. Limitovaně, v ručně očíslovaném nákladu, vychází také CD verze za 100 Kč. K dostání je na tour.


Autor: dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Malý princ

Divadlo / pohádkové divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.10.2019 od 19:30 hod.

 

Začínáme končit

Divadlo / komedie
Spektrum Sezimovo Ústí
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Shirley Valentine

Divadlo / komedie / komedie
Městské divadlo Český Krumlov
17.10.2019 od 19:00 hod.

 

Filmový Písek 0219

Kino / film / filmový festival
Kino Portyč
17.10.2019 - 20.10.2019 od 09:00 hod.
vícedenní akce