PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějovický Manifest 2013 byl ve znamení Lidských práv. Hráli The Chancers i Kajbar

Budějovický Manifest 2013 byl ve znamení Lidských práv. Hráli The Chancers i Kajbar

Pátek, 22.11.2013 / fotoreport + článek

 

 Minulý víkend se v Českých Budějovicích uskutečnil již pátý ročník tradičního listopadového festivalu Budějovický Manifest. Festival probíhal od pátku do soboty v klubech Horká vana, Velbloud a Fabrika. Mimo jiných se na podiu představili například pražští The Chancers, brněnští Poletíme?, Jinovatka nebo budějičáci Kabaret Kajbar.

,,Budějovický Manifest je multikulturní festival, jehož cílem je připomenout lidem povahu slova svoboda a směřovat je k tvorbě občanské společnosti, jelikož se poslední dobou slovo svoboda vykládá zcela odlišným způsobem a dává prostor i těm, kteří samotnou svobodu omezují. Festival je vytvořen bez jakékoliv politické angažovanosti, je zcela nekomerční a míněný pouze jako nenásilná forma projevu názoru. Nedává prostor jakýmkoliv projevům extremismu a násilí, říkají pořadatelé.
Letošní téma, které festival akcentoval, byla lidská práva.

Návštěvníci měli možnost zhlédnout několik krátkých tematických dokumentů a zábavnou formou se seznámit s konkrétními lidskými právy. K dispozici byl také hrací koutek, kde si každý kdo měl zájem, mohl udělat originální iq test nebo třeba osídlit vlastní ostrov. Návštěvníci měli také možnost se seznámit s indickou kuchyní. Přímo v klubech se prodávali indické placky s několika druhy omáček a všude vládla příjemná a inspirující atmosféra. Letošní ročník byl bezpochyby jedním z nejvydařenějších a už teď se spousta návštěvníků těší na ten příští.


Fotografie


Autor: František Ciml, Petr Znoj

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Giselle

Divadlo / Romantický klasický balet
DON Tábor
18.10.2017 od 19:00 hod.

 

Cesta vede do vesmíru

Ostatní / Věda, přednáška
Caffé Della Cittá - Městská Kavárna JH, Klášterská 128, 37701 Jindřichův Hradec
18.10.2017 od 18:00 hod.

 

Toulky za poznáním - Wales - Trochu jiná Británie

Ostatní
Dům kultury Milevsko
18.10.2017 od 18:00 hod.

 

Hudební sklepy - Karel Plíhal - ZRUŠENO

Hudba / koncert
Milevsko - Galerie M
18.10.2017 od 19:30 hod.