PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějovický Manifest 2013 byl ve znamení Lidských práv. Hráli The Chancers i Kajbar

Budějovický Manifest 2013 byl ve znamení Lidských práv. Hráli The Chancers i Kajbar

Pátek, 22.11.2013 / fotoreport + článek

 

 Minulý víkend se v Českých Budějovicích uskutečnil již pátý ročník tradičního listopadového festivalu Budějovický Manifest. Festival probíhal od pátku do soboty v klubech Horká vana, Velbloud a Fabrika. Mimo jiných se na podiu představili například pražští The Chancers, brněnští Poletíme?, Jinovatka nebo budějičáci Kabaret Kajbar.

,,Budějovický Manifest je multikulturní festival, jehož cílem je připomenout lidem povahu slova svoboda a směřovat je k tvorbě občanské společnosti, jelikož se poslední dobou slovo svoboda vykládá zcela odlišným způsobem a dává prostor i těm, kteří samotnou svobodu omezují. Festival je vytvořen bez jakékoliv politické angažovanosti, je zcela nekomerční a míněný pouze jako nenásilná forma projevu názoru. Nedává prostor jakýmkoliv projevům extremismu a násilí, říkají pořadatelé.
Letošní téma, které festival akcentoval, byla lidská práva.

Návštěvníci měli možnost zhlédnout několik krátkých tematických dokumentů a zábavnou formou se seznámit s konkrétními lidskými právy. K dispozici byl také hrací koutek, kde si každý kdo měl zájem, mohl udělat originální iq test nebo třeba osídlit vlastní ostrov. Návštěvníci měli také možnost se seznámit s indickou kuchyní. Přímo v klubech se prodávali indické placky s několika druhy omáček a všude vládla příjemná a inspirující atmosféra. Letošní ročník byl bezpochyby jedním z nejvydařenějších a už teď se spousta návštěvníků těší na ten příští.


Fotografie


Autor: František Ciml, Petr Znoj

Veselské slavnosti 2017, hodně kultury

V pátek a sobotu,  23. a 24. června, se ve Veselí nad Lužnicí konají Veselské slavnosti 2017. V pátek se návštěvníci mohou těšit na Taneční orchestr ZUŠ, Kantoři, Mirai, Lucie revival, Wohryzek band, Kocouři.  V sobotu na dechovou hudbu Sedmikráska, Humpolecký Dixieland, Albertíkovu báječnou show, Annu Julii Slováčková s kapelou, Peter Nagyho s kapelou Indigo, Circus Brothers, Wild Sticks, Krýgl Boys, Mary Long, Sarah či Garant.  Dále pak na soutěže, jako je jízda z kopce na čemkoliv, netradiční plavidla, soutěž O nejlepší guláš, soutěže s kulinářskou tematikou. Další program pak čítá šermířské ležení Veselských bojovníků, ukázky historického tance a šermu, horolezeckou stěnu a bumber ball Pepsi, boxerský ring s ukázkami a možností vyzkoušet boxerský sport, exkurze do terária a minipivovaru SOŠEP, ohňostroj. (dap)

Kozina Fest potřetí na hradě

 V pátek 23. června se od 19 hodin otřese Kozí Hrádek v Sezimově Ústí hardcorovou i punkovou hudbou. Potřetí budou na Kozina Festu u zříceniny hradu kázat kapely jako punkrockoví Thrashurf ze Znojma, punkrockoví Don Key, alternativně folkrocková Jiná místa, rockmetaloví Nephila, sklooveroví Kullt Sklla a hardcoroví My Hard Lesson. Vstupné na akci, kterou pořádá Soundpolis crew, je 120 korun. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Veselské slavnosti 2017

Festival / slavnosti
Náměstí T. G. Masaryka
23.06.2017 - 24.06.2017 od 15:15 hod.
vícedenní akce

 

Benátský ples noci svatojánské s Cheironem

Ostatní / benefiční ples / vážná hudba / módní přehlídka / projížďky na lodičkách
Společenský dům Střelnice, Tábor
23.06.2017 od 19:00 hod.

 

The Techno 2

Hudba / party / main stage: EDM, techno, electro oldies stage: oldies
Disco Apollo, Táborská 45/2
23.06.2017 - 24.06.2017 od 22:00 hod.
vícedenní akce

 

Mezinárodní večer

Ostatní / setkání / hudba - pokec
Barokní statek Borotín
23.06.2017 od 17:00 hod.