PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Budějovický Manifest 2013 byl ve znamení Lidských práv. Hráli The Chancers i Kajbar

Budějovický Manifest 2013 byl ve znamení Lidských práv. Hráli The Chancers i Kajbar

Pátek, 22.11.2013 / fotoreport + článek

 

 Minulý víkend se v Českých Budějovicích uskutečnil již pátý ročník tradičního listopadového festivalu Budějovický Manifest. Festival probíhal od pátku do soboty v klubech Horká vana, Velbloud a Fabrika. Mimo jiných se na podiu představili například pražští The Chancers, brněnští Poletíme?, Jinovatka nebo budějičáci Kabaret Kajbar.

,,Budějovický Manifest je multikulturní festival, jehož cílem je připomenout lidem povahu slova svoboda a směřovat je k tvorbě občanské společnosti, jelikož se poslední dobou slovo svoboda vykládá zcela odlišným způsobem a dává prostor i těm, kteří samotnou svobodu omezují. Festival je vytvořen bez jakékoliv politické angažovanosti, je zcela nekomerční a míněný pouze jako nenásilná forma projevu názoru. Nedává prostor jakýmkoliv projevům extremismu a násilí, říkají pořadatelé.
Letošní téma, které festival akcentoval, byla lidská práva.

Návštěvníci měli možnost zhlédnout několik krátkých tematických dokumentů a zábavnou formou se seznámit s konkrétními lidskými právy. K dispozici byl také hrací koutek, kde si každý kdo měl zájem, mohl udělat originální iq test nebo třeba osídlit vlastní ostrov. Návštěvníci měli také možnost se seznámit s indickou kuchyní. Přímo v klubech se prodávali indické placky s několika druhy omáček a všude vládla příjemná a inspirující atmosféra. Letošní ročník byl bezpochyby jedním z nejvydařenějších a už teď se spousta návštěvníků těší na ten příští.


Fotografie


Autor: František Ciml, Petr Znoj

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Vodovod a Náhodný výběr

Hudba / koncert / taneční zábava - rock
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
17.03.2018 od 21:00 hod.

 

IV.festival zdraví a esoteriky

Festival / Festival zdraví a esoteriky
MDK Sokolovna, Tyršova 424, Týn nad Vltavou
17.03.2018 - 18.03.2018 od 09:00 hod.
vícedenní akce

 

Ples SDH Planá nad Lužnicí

Hudba / taneční zábava
Sokolovna
17.03.2018 od 19:00 hod.

 

Výstava německých ovčáků

Výstava
Soukeník
17.03.2018 od 09:00 hod.