PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Americký zpěvák Dan Reed se inspiroval Indii a Jeruzalémem. Novou desku pokřtí v Praze

Americký zpěvák Dan Reed se inspiroval Indii a Jeruzalémem. Novou desku pokřtí v Praze

Pátek, 01.02.2013 / článek

 

Americký zpěvák a hudebník Dan Reed, kterého si hudební fanoušci pamatují spíše z jeho působení v kapele Dan Reed network, která zavítala do Prahy v roce 1990 jako předkapela slavných Rolling Stones, se opět vrací na pražské hudební pódium. Po třech letech natočil nové album Signal Fire, které pokřtí na speciálním narozeninovém koncertu 16. února v Paláci Akropolis. Na koncertě jako hosté vystoupí pražská kapela Los Dost a anglická písničkářka Georgina Harvey, kterou na kytaru doprovodí Justin Lavash. Ten dnes (1.2.) od 22 hodin zahraje v táborském Recykle music baru.

Nové sólové album Signal Fire natočil Dan Reed zčásti v Praze, která se v roce 2010 stala jeho novým domovem a z části v jeho rodném městě, v Portlandu z amerického státu Oregon. Album zmixovali a zmastrovali Peter Mansson a Mats Lindtfors ze Švédska. Právě ve Švédsku, konkrétně na malém ostrově na západním pobřeží, strávil Dan Reed šest týdnů prací nad novým albem. Okolní příroda i lidé byli pro Reeda vždy velkou inspirací při skládání a nejinak tomu bylo i tentokrát a jemná severská příroda se odráží hned na několika skladbách jak hudebně tak i texty. Pilotní singl Signal Fire hrál Dan Reed na svých koncertech ještě před nahráním celého alba.

Inspirace Indii a Jeruzalémem

Významnou část svého života strávil Dan Reed cestováním, které ovlivnilo jeho hudbu i pohled na svět. V rozhovoru pro web United Islands k tomu říká:
„Rok v Indii a tři roky v Jeruzalémě opravdu formovali mou hudbu a důvod, proč píši a vystupuji. Hudba je jednou z cest, která může přinést pozitivní energii a rozjasnit tento svět plný stínů“.
Dan Reed je kosmopolitní hudebník, který na svých cestách sbírá nejen hudební inspiraci, ale asi i muzikanty do své kapely, protože každý je z jiné země. Jeho doprovodnou kapelu tvoří kytarista a vokalista Rob Daiker z Oregonského Portlandu, basák Bengan Jonasson ze Stockholmu, turecký bubeník a perkusionista Robert Ikiz a klávesista Michael Abubakar ze skotského Glasgow.

Koncert v Paláci Akropolis bude pro Českou republiku prvním, na kterém vystoupí s novou kapelou v kompletním složení. Jako hosté na koncertě také vystoupí pražská kapela Los Dost a anglická písničkářka Georgina Harvey, kterou na kytaru doprovodí Justin Lavash, známý také ze spolupráce s Lenkou Dusilovou.

Koncert začíná ve 20 hodin. Vstupenky jsou k dostání v síti Ticketpro a v místě konání. Stojí 250 korun. Více na partnerském www.unitedislands.cz.


Autor: i, dap -





Mohlo by se vám zamlouvat

 

 




Kultura dnes


Tour de Fromage

Ostatní / ochutnávka
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.05.2019 od 19:00 hod.

 

Kalle s akustickou kapelou

Hudba / koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
24.05.2019 od 19:00 hod.

 

Oběžná dráha

Hudba / koncert / soutěž
Dům kultury Milevsko
24.05.2019 od 19:30 hod.

 

Retro kárky paní Šárky

Výstava / výstava kočárků a hraček paní Šárky špačkové
Městské muzeum Bechyně
24.05.2019 - 15.09.2019 od 17:30 hod.
vícedenní akce