PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Bartolomějské slavnosti a Toulava Fest lákají na koncerty, divadla, setkání i výlety

Bartolomějské slavnosti a Toulava Fest lákají na koncerty, divadla, setkání i výlety

Čtvrtek, 25.08.2022 / článek

 

Na poslední srpnový víkend chystá Dům kultury Milevsko Bartolomějské posvícení – Milevské městské slavnosti, které se uskuteční od 25. do 28. srpna. Zahájení se koná ve čtvrtek v bazilice Milevského kláštera, kde od 18 hodin čekejte koncert pod taktovkou dirigenta Jaroslava Vodňanského, Dvořákova komorního orchestru Praha a sólistek sester Tesařových.

Pátek bude v parku Bažantnice tradičně ve znamení rocku. Návštěvníci se mohou od 18.30 hodin těšit na kapely Brixtn, Fusky Dus, Hamr a milevské Fantom

Sobota
bude nabitá -  návštěvníci zažijí Toulava fest, Myslivecké slavnosti, kapely Fast Food Orchestra, We Are Domi, Pokáč, Ticho de pre cupé band, V4KA, Milevský dětský sbor, kapelu Prvoci, folklorní soubor Kovářovan nebo Jaromíra Kašpara. Nebude chybět ani vyhlášení soutěže Svazku obcí města Milevska Malovaný venkov.

Připravena bude i dětská scéna, kde dopoledne proběhne pohádka, připraven bude skákací hrad, návštěvníci si budou moci vyzkoušet florbal, moderní gymnastiku, aerobik i házenou, své aktivity představí Dům dětí a mládeže Milevsko a své kvízy a nafukovací atrakci Pračka předvede Elektrowin.

V rámci Toulava festu se postupně představí města spadající do této turistické oblasti, těšit se můžete i na jarmark prodejců. Muzeum milevských maškar chystá dětskou dílničku, fotokoutek a nebudou chybět ani živé masky, které po celý den budou po areálu chodit.

Toulava Fest navíc připravil výlet, při němž se vydáte na poutní stezku do Milevského kláštera - Poutnická trasa: start Bechyně 9 - 10 h (30 km), Rodinná trasa: start Sepekov 10 - 15 h (6 km). Pro poutníky je připraven poutní certifikát a prohlídka Kláštera Milevsko zdarma. Výjimečně je otevřen poutní kostel v Sepekově.

Nedělní program se koná v amfiteátru DK Milevsko a bude tradičně v lidovém tónu. Lidé se mohou těšit na kapelu Kovačka, Bohemia a slovenskou dechovku Skaličané. Taktéž se uskuteční soutěž O posvícenský koláč. Celé slavnosti ukončí koncertem Pocta divadlu Semafor táborský orchestr Swing Band.

Po celém městě bude také probíhat celá řada doprovodných akcí - např. Okresní výstava zvířat, mnoho výstav (DK Milevsko, Galerie M, Muzeum milevkých maškar, Městská knihovna, Milevské muzeum),  soutěžit se bude v Posvícenském turnaji deskových her a nebo můžete navštívit Den otevřených dvěří s možností si zastřílet v milevské střelnici.

Na Bartolomějské posvícení se vybírá symbolické vstupné, na zahajovací koncert pořídíte vstupenky v předprodeji za 80 Kč, na program od pátku do neděle za 60 Kč a pouze na neděli za 30 Kč. Děti do 12 let a ZTP mají vstup zdarma.

Předprodej je již zahájen, lístky zakoupíte v kanceláři domu kultury, Turistickém informačním centru nebo na webu www.milevskeslavnosti.cz.


Autor: -i, David Peltán-

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Podzimní koncert - Klarinetový soubor Prachatice

Hudba / koncert / barokní, klasická a romantická hudba.
Rokokový sál Kvítkův Dvůr, Český Krumlov
02.10.2022 od 17:00 hod.

 

Divadlo - Do ložnice vstupujte jednotlivě

Divadlo / komedie
Dům kultury Milevsko
02.10.2022 od 19:00 hod.

 

O princezně, Luciášovi a makových buchtách

Divadlo / pro děti / pohádka
Spektrum Sezimovo Ústí
02.10.2022 od 15:00 hod.