PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Volyni oživí nový rodinný festival Letopruhy. Na programu má divadlo, koncerty i cirkus

Volyni oživí nový rodinný festival Letopruhy. Na programu má divadlo, koncerty i cirkus

Středa, 30.06.2021 / článek

 

 První prázdninová sobota na Koupališti Volyně bude patřit dětem. Pilotní ročník rodinného festivalu Letopruhy nabídne 3. července divadlo, koncerty a současný cirkus. V jihočeské Volyni kapela Bombarďák pokřtí nové album Pátek, divadlo 100 opic uvede hudebně-divadelní projekt Chytej Ušima a malí i velcí diváci se mohou těšit na novocirkusovou Feel the Universe Circus Company. Hlavní program doplní výtvarná laboratoř galerie Sladovna Písek, workshopy akrobacie na zemi i ve vzduchu nebo dílna akční malby s artistkou Eliškou Brtnickou. 

„Přál jsem si zahájit prázdniny pořádnou akcí pro děti, protože po letošním školním roce si to opravdu zaslouží. Prvorepubliková městská plovárna slaví osmdesát let a tak se přímo nabízelo uskutečnit festival tady. Spolu se skvělými umělci jsme připravili pořádnou porci nového cirkusu, originální divadlo a na závěr punkovou nálož, kterou si užijí jak děti, tak jejich rodiče. Ze všeho nejvíc se těším na pohybovou bajku Vlez v les, kterou přivezou absolventi cirkusových škol v Dánsku a Holandsku Feel the Universe Circus Company. Přenesou vás do lesa, kde budete procházet po vlhkých mechových polštářích, vdechovat mlhu a sledovat zvířecí říši. V krásných maskách a s využitím akrobatických technik na vertikálním laně a stoje na rukách inspirovaných charaktery zvířat ztvární přirozenost i sílu přírodních živlů,“ láká diváky ředitel Kultury Volyně Martin Roškaňuk, který spolu s provozovatelem plovárny Vlastimilem Jirsou festival Letopruhy pořádá.

Děti i jejich doprovod čeká koncert kapely Bombarďák, která na festivalu pokřtí svou novou desku Pátek. Koncert plný divokých písní a ztřeštěných tanečků v interakci s dětským divákem slibuje podívanou, na níž se nebudou nudit ani dospělí. Hudební program doplní vystoupení skupiny divadla 100 opic Chytej ušima. Uslyšíte písně o rybách, které touží po výletě do města, o mouše, která si myslí, že je slon, nebo o zmateném medvědovi, který nechal hlavu v medu. V příběhu nebude chybět ani šišková zmrzlina, kterou si děti po skončení divadla můžou objednat u stánku.

Pro nejmenší diváky do dvou let je připraveno představení Hmyzí hotel Bzzz. Světový trend interaktivního divadla pro batolata do Volyně přiveze FysioArt. Nahlédnutí do světa hmyzích hrdinů, pod kameny i kůru stromů přenese malé diváky na rozkvetlou louku zrána a také v noci. Specificky vystavěná inscenace hravou formou motivuje batolata ke vztahu k přírodě, podporuje smyslové vnímání, estetické cítění, představivost i rozvoj řeči.

Na jeden ze stromů koupaliště Hana Strejčková a Veronika Smolková doslova pověsí své Hnízdo na nitkách. Jaké je to vylíhnout se z vajíčka a poprvé uvidět svět? A co teprve naučit se létat? Představení kombinující pozemní a vzdušnou akrobacii vypráví příběh o překonávání nebezpečí, do kterého zapojí i diváky. Na inscenaci navazuje dílna akrobacie na šále, kde si děti mohou tuto disciplínu vyzkoušet na vlastní kůži.

Dalším z workshopů je Akční malba pro děti pod vedením artistky Elišky Brtnické a tanečnice Veroniky Vaculíkové. Děti během něj na obrovské plátno otisknou jednotlivé části svého těla a vytvoří tak jedinečné výtvarné dílo. Ve spolupráci s galerií Sladovna Písek se návštěvníci mohou zapojit do Laboratoře nebe, kterou přímo pro festival připraví její ředitel Adam Langer. Celým dnem bude diváky provázet Radek Pokorný, který se s divadlem Buřt představí také v pohádce O kóče a psékovi inspirované známým Povídáním o pejskovi a kočičce.

Kromě kulturního programu mohou děti od rána až do večera využít přístup do vody, obrovské pískoviště nebo dětské hřiště s Hobitím domečkem.

Kompletní program včetně předprodeje vstupenek v hodnotě 150 Kč najdete na www.letopruhy.cz nebo na facebooku Kultura Volyně, vstupné na místě bude 250 Kč. Akce se uskuteční na čerstvém vzduchu v souladu s aktuálními vládními opatřeními.

Akci pořádá Kultura Volyně a Koupaliště Volyně s podporou Města Volyně a Jihočeského kraje.


Autor: -i-

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Český Honza

Divadlo / pro děti / pohádka
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - divadelní zahrada
29.07.2021 od 16:00 hod.

 

Milevské léto - Fantom

Hudba / koncert / rock
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
29.07.2021 od 18:00 hod.