PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jihočeské muzeum zve na tanky, lodě a letadla na kartách i v modelech

Jihočeské muzeum zve na tanky, lodě a letadla na kartách i v modelech

Úterý, 13.07.2021 / článek

 

Do 4. září mohou v Jihočeském muzeu v Českých Budějovicích milovníci modelů a kartiček navštívit výstavu Tanky, lodě, letadla na kartách a v modelech. Expozice vznikla ve spolupráci s Clubem sběratelů hracích karet a Klubem plastikového modelářství České Budějovice je ukázkou možné volnočasové aktivity napříč všemi generacemi.

„Nabízí volbu, jak v náročné přetechnizované době mohou děti trávit volný čas. Výstava představuje karetní hry nejen jako zdroj zábavy, ale také jako jeden z pramenů poznání historie vývoje a rozvoje průmyslu, techniky a pokroku lidstva,“ říká garant výstavy Miroslav Petrovský.

Vybraná technika z vyobrazení na kartách je znázorněna formou plastikových modelů, které kromě poznání historie jednotlivých typů a technických parametrů rozvíjí u zájemců při samotné stavbě i manuální zručnost.

Během výstavy se konaly a konají i speciální workshopy. Nejbližším je Výroba modelových stromků do krajinek (21. 8. 2021), a to s pomocí cívek vázacího drátu. Děti si pod vedením modeláře vytvoří dva druhy stromků (listnatý a jehličnan). Více ZDE.


Fotografie


Autor: -i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Český Honza

Divadlo / pro děti / pohádka
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - divadelní zahrada
29.07.2021 od 16:00 hod.

 

Milevské léto - Fantom

Hudba / koncert / rock
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
29.07.2021 od 18:00 hod.