PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hudebník Vladimír Mišík končí s koncertováním

Hudebník Vladimír Mišík končí s koncertováním

Čtvrtek, 25.03.2021 / článek

 

Ve středu 24. března se začaly objevovat zprávy o končení či omezení koncertní činnosti jedno z předních českých hudebníků Vladimíra Mišíka, který zakládal legendární formace Blue Effect i Etc... Zrušený koncert je i ten na jihu Čech, jenž se měl konat 5. listopadu v Městském divadle Český Krumlov. Důvodem jsou zpěvákovy zdravotní problémy.  

„Vážení přátelé, dovolte, abychom vám oficiálně oznámili skutečnost, kterou jsme velmi dlouho a ne snadno zvažovali. Z důvodů dlouho přetrvávajících (v poslední době bohužel se zhoršujících) zdravotních problémů byl Vladimír Mišík donucen se rozhodnout ukončit pravidelnou koncertní činnost. Toto bylo také v poslední době doporučováno ošetřujícími lékaři. Prakticky to znamená, že rušíme všechny naplánované (i přesunuté) koncerty. Je nám to velmi líto, ale je to jediná možnost, jak udržet relativní zdraví a kvalitu života Vladimíra Mišíka v nehoršícím se stavu. Všem fanouškům a pořadatelům děkujeme za dlouhodobou přízeň," uvedl Šimon Kotek a spolupracovníci z pověření Vladimíra Mišíka. Zpěváka od mládí trápí astma, později se přidal diabetes a hypokortikalismus, tedy snížená tvorba hormonů kůry nadledvin.

Vladimír Mišík oslavil 8. března 74. narozeniny. Za svou kariéru působil například ve skupině Matadors, George and Beatovens, Flamengo i Andrštově Energitu. Spoluzakládal Blue Effect i Etc..., v němž působí dodnes. Stejně jako ve folk rockové formaci Čundrground (ČDG).

Nejznámějšími Mišíkovými písničkami jsou například Kuře v hodinkách (Flamengo), Slunečný hrob (Blue Effect) a dále pak s Etc... Stříhali dohola malého chlapečka (podle básně Josefa Kainara), Variace na renesanční téma (podle básně Václava Hraběte), Proč ta růže uvadá nebo Obelisk.

Za nedávnou desku Jednou tě potkám (2019) dostal Mišík šest sošek Cen Anděl, je také čstným občanem Prahy. V roce 2013 odmítl převzít státní vyznamenání od prezidenta Miloše Zemana, a to jako výraz nespokojenosti s jeho rozhodnutími.  

Zajímavostí je, že astronomové z jihočeské hvězdárny na Kleti po něm pojmenovali planetku ve sluneční soustavě objevenou v roce 1995. Jméno Mišík pro planetku č. 18456 schválila Mezinárodní astronomická unie. 

„Zatím jsme nevydali žádné oficiální prohlášení, protože se potřebujeme dohodnout se všemi promotéry koncertů na jejich zrušení. Na konci týdne vydáme prohlášení pro veřejnost. Mohu ale potvrdit, že Vladimír Mišík končí s koncertováním a důvody jsou ryze zdravotní. Každý koncert je pro něho velmi vysilující,“ upřesnil pro deník Právo manažer Šimon Kotek. 

Vrácení vstupenek

Majitelé e-vstupenek (elektronických) na koncert Vladimíra Mišíka v Českém Krumlově je mohou vrátit zasláním spolu s uvedením čísla účtu, na který má být platba vrácena, na email vstupenky@divadlock.cz.

Vstupenky zakoupené v prodejních místech (Městské divadlo, Infocentrum, KIC Kaplice,…) mohou diváci zaslat spolu s vyplněným formulářem Žádost o vrácení vstupného (http://www.divadlo.ckrumlov.cz/.../divadlo_program_ke.../) poštou na adresu
Městské divadlo Český Krumlov o.p.s., Horní ulice 2, 381 01 Český Krumlov. 

Pokud chtějí lidé vrátit vstupenky osobně v Městském divadle Český Krumlov, je potřeba si domluvit individuální termín na telefonním čísle 702 217 526, případně emailem vstupenky@divadlock.cz. Více také na www.divadlo.ckrumlov.cz.


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

Ostatní / setkání / přednáška, beseda
Clarion Congress Hotel České Budějovice, Pražská tř. 2306/14, České Budějovice
20.06.2021 od 15:00 hod.

 

MIRÁKL 1420: Medvěd 1420

Divadlo
Farní zahrada, Děkanská 305, Tábor
20.06.2021 od 18:30 hod.

 

Xterra Czech - evropský pohár v terénním triatlonu v Prachaticích

Sport / jiný / triatlon
Prachatice
20.06.2021 od 09:00 hod.