PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Divadlo Oskara Nedbala poodhalilo červnový program. Bude plný hudby, pohybu a slova

Divadlo Oskara Nedbala poodhalilo červnový program. Bude plný hudby, pohybu a slova

Středa, 13.05.2020 / článek

 

Mimořádná situace v kultuře si vyžádala mimořádný program. Dramaturgický tým táborského Divadla Oskara Nedbala reagoval na vládní opatření posledních dní a sestavil program, který je vyjádřením pomoci a solidarity soukromým divadlům a nezávislým umělcům. Hrát se bude v DON klubu, na jevišti a v Divadelní zahradě, která je není rekonstruovaná. 

Program 6. června začne komentovanou prohlídkou s autorem uměleckých fotografií z rekonstrukce diváckých prostor DON Tábor Richardem Hodonickým. Diváci se dále mohou těšit na poutavou Science Café se známým hudebním kritikem, esejistou a scénáristou Pavlem Klusákem, Smyčcový kvartet Yolo, Andělem oceněnou Dorotu Barovou, tradiční LiStOVáNí.cz, klavírní recitál talentované Barbory Brabcové, která zahraje na čerstvě zrenovované divadelní křídlo Petrof, one-man kabaret krále iluzí Vojty Švejdy, rozvernou hru vykreslující bouřlivý život slavného malíře Petra Brandla v podání pražského souboru Geisslers Hofcommoediantem a Tanec Praha 2020.

"Veškeré události samozřejmě proběhnou za přesně daných podmínek tak, aby byla zajištěna bezpečnost diváků i účinkujících. Pod symbolem „Plus“ zároveň vznikla mimořádná předplatitelská skupina s osmi tituly známých českých soukromých a nezávislých divadel, která v současné době potřebují naši pomoc. Řadu divadlo představí v následujících dnech," říká za divadlo Veronika Zemanová. 

Vstupenky na červnový program i předplatné Plus budou v prodeji od 25. května.

Jarní předplatné na podzim

Drtivá většina titulů nebyla v rámci jarní sezony díky nastalé situaci odehrána. "Z toho důvodu jsme se rozhodli přeložit neodehraná představení na podzim a podržet předplatitelům místa v hledišti. Předplatenky zůstávají v platnosti. Stejně je tomu u vstupenek na přeložená představení, jejichž nové termíny divadlo postupně zveřejňuje na svém webu," dodává Zemanová.

Více informací naleznete na www.divadlotabor.cz.


Fotografie


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Milevské léto - Láska & Nixon Lads

Hudba / koncert
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
13.08.2020 od 18:00 hod.

 

Aneta & the soul uncle

Hudba / koncert / soul
Balzám Café
13.08.2020 od 20:00 hod.

 

Letkyně

Divadlo / pro děti / akrobatické představení
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - divadelní zahrada
13.08.2020 od 16:00 hod.

 

Ondra Kříž a Paul Batto

Hudba / koncert / jazz - blues
Garage Tábor
13.08.2020 od 19:00 hod.