PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V krajské lezecké soutěži se utkalo 35 hasičů. Na dvacátém klání se blýskli výkony i styly

V krajské lezecké soutěži se utkalo 35 hasičů. Na dvacátém klání se blýskli výkony i styly

Středa, 26.02.2020 / fotoreport + článek

 

Potřetí hostila stanice táborských profesionálních hasičů krajskou soutěž HZS Jihočeského kraje v lezení na umělé stěně. V Táboře se v úterý 18. února konal její jubilejní 20. ročník, kterého se zúčastnilo 35 profesionálních hasičů z celého Jihočeského kraje. 

Soutěž zahájil krátce po deváté hodině dopolední ředitel HZS Jihočeského kraje, územního odboru Tábor Petr Hojsák. Lezci bojovali v kategorii jednotlivců, tak družstev. Každý z územních odborů utvořil tříčlenné družstvo s tím, že jindřichohradečtí a strakoničtí vyslali do soutěže družstva dvě. Mimo soutěžní družstvo směl každý územní odbor vyslat do soutěže i samotné lezce, kteří pak bojovali pouze v kategorii jednotlivců.

Pořadatelé pro soutěžící připravili sedm tras postupně odstupňovaných dle obtížnosti. Všichni absolvovali čtyři kola a následovala kvalifikace. Do pátého kola pak postoupilo deset nejlepších, do šestého už jen pět. Mezi nimi byli zkušení borci a vítězové uplynulých ročníků jako Radek Kümmel (ÚO Tábor), Patrik Lučanský a Ladislav Fric (ÚO Písek), Tomáš Suchopár (ÚO České Budějovice) a Adam Drančák (ÚO Strakonice).

Šestá trasa rozhodla o celkovém pořadí. Páté místo obsadil Adam Drančák a bramborové místo Tomáš Suchopár. Na třetím místě se umístil  Ladislav Fric a o prvenství se utkali, stejně jako loni, domácí Radek Kümmel a písecký mladík Patrik Lučanský. Vítězem krajského kola se nakonec stal Patrik Lučanský, mnohonásobný vítěz krajské soutěže z minulých let, Radek Kümmel skončil na místě druhém.

V družstvech pak zvítězilo družstvo územního odboru Písek, druzí byli hasiči z Českých Budějovic, třetí skončili lezci domácího územní odboru Tábor.

Lezlo se mnohdy za bouřlivého potlesku, ať už to bylo kvůli skvělému výkonu, či netradičnímu stylu lezení. 


Fotografie


Autor: David Peltán, i -