PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Karikaturista a hudebník Mirek Kemel vystoupí na Hudebních sklepech s kapelou

Karikaturista a hudebník Mirek Kemel vystoupí na Hudebních sklepech s kapelou

Pondělí, 10.02.2020 / článek

 

Sedmnácté Hudební sklepy v Milevsku budou hostit v pátek 14. února hudebníka a karikaturistu Mirka Kemela s kapelou. Od 19.30 hodin vystoupí s kapelou v Galerii M. 

Vynikající karikaturista a hudebník má na svém kontě tři alba a o svém posledním říká: "Album "Ryby, raci" jsme natočili s bohatou aranží a v rozšířené sestavě doplněné o bicí, album celkově ilustruje posun kapely k elektrické kytaře a plnějšímu zvuku. Zapojili jsme smyčce, dechy a dětský sbor. Toto CD je zvukově úplně jiné než dvě předcházející CD. Na koncertech, když vystupuji sám, nebo v duu s Vladimírem Javorským rozhodně neopouštím syrový zvuk a jednoduché aranže, tam si ty jednoduché aranže užívám..."

Písničkář Mirek Kemel se hudbě věnuje od středoškolských let, ve druhé polovině osmdesátých let pravidelně hrával v žižkovských hospodách na kytaru a foukací harmoniku a již tehdy začaly vznikat jeho první autorské písničky. V roce 2007 objevil tahací harmoniku a její kouzlo jej úplně dostalo. Rok chodil k učiteli Václavu Veselému, který ho naučil základům hry.

Velký důraz klade Mirek Kemel na texty, z velké většiny inspirované skutečně prožitými událostmi. Snaží se pod jednoduchými příběhy hledat něco, co nás přesahuje. Většinou vystupuje za doprovodu kapely, jako příležitostný host s kapelou vystupuje Vladimír Javorský. Jejich muzika balancuje na pomezí více žánrů od balad přes šanson a blues až po chytlavé hospodské písničky. Dalo by se říci, že Mirek Kemel vychází z podobných kořenů jako například Vašek Koubek, Radůza, Krausberry, Vladimír Mišík nebo Traband.

Mirek Kemel je známý také jako deníkový karikaturista, prošel Lidovými novinami, Hospodářskými novinami, Mladou frontou Dnes. V současné době kreslí pro Právo a věnuje se i malbě.

Mirka Kemela doplní také herec Vladimír Javorský, který působil po absolutoriu na JAMU (1991) v brněnském divadle Husa na provázku a v letech 1993 až 1999 byl členem Činoherního klubu v Praze. Následuje angažmá v činohře Národního divadla. Od studií se objevuje na obrazovkách, zejména v seriálech, například Bylo nás pět, Vlak dětství a naděje. V seriálu Největší z Pierotů (1990), kde hrál světově proslulého mima Jana Kašpara Deburaua, oslnil skvělým hereckým výkonem, v rozporuplném seriálu Bohéma zazářil v roli Vlasty Buriana.

Vladimír Javorský hrál přibližně v osmdesáti filmech, jako Krajina s nábytkem (1986), Černí baroni (1992) nebo Báječná léta pod psa (1997), kde překvapil výtečným ztvárněním záporné, pro něj nepříliš obvyklé role komunistického funkcionáře. Upozornil na sebe i postavou Šebka v Nikolaevově Kousku nebe (2005) a zejména pak výkonem v roli Jardy v Poupatech (2011), který mu přinesl Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Je představitelem krále Václava IV. v třídílném TV filmu Jan Hus (2015). Za roli ve filmu Milada byl Vladimír Javorský nominován na Českého lva za nejlepší mužský herecký výkon v hlavní roli. Vladimír Javorský se v mládí zajímal o balet, je výborný muzikant-saxofonista a ovládá pět cizích jazyků. V současné době má několik rolí jako člen Činohry Národního divadla (Zdravý nemocný, Maryša...) a pro ČT hraje v novém seriálu tatínka Boženy Němcové.

Vstupné v předprodeji (Galerie M tel. 382 522 082, galerie@milevskem.cz) je za 200 korun. Na místě zaplatíte 250 Kč. 


Mirek Kemel Band & Vladimír Javorský

Mirek Kemel (kytara, ukulele, foukací harmonika)
Vlastimil Konopiský (kytara)
Tomáš Görtler (akordeon)
Petr Mikeš (kontrabas)
Vladimír Javorský j.h. (ukulele, saxofon, perkuse)Autor: -i-

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


MIRÁKL 1420: Medvěd 1420

Divadlo
Farní zahrada, Děkanská 305, Tábor
20.06.2021 od 18:30 hod.

 

Tomáš Pfeiffer - Setkání s biotronikou

Ostatní / setkání / přednáška, beseda
Clarion Congress Hotel České Budějovice, Pražská tř. 2306/14, České Budějovice
20.06.2021 od 15:00 hod.

 

Xterra Czech - evropský pohár v terénním triatlonu v Prachaticích

Sport / jiný / triatlon
Prachatice
20.06.2021 od 09:00 hod.