PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sto let skautingu slaví Tábor výstavou

Sto let skautingu slaví Tábor výstavou

Pondělí, 25.11.2019 / článek

 

Junák v Táboře slaví dvojkulaté výročí. Jak šel čas v táborské skautské organizaci, přináší výstava v nové Galerii Ambit na náměstí Mikuláše z Husi. Husitské muzeum Tábor poskytlo výstavní prostory a podílí se také na doprovodných programech. 

Výstava do konce února nabídne unikátní dobové dokumenty a materiály, prapory, historické kroje, programové prvky a množství fotografií z činnosti táborské organizace. Významný prostor je věnován novodobé historii a současnému dění ve středisku Kalich Tábor.

„V posledních letech se podařilo objevit několik naprostých unikátů, jako například dopis profesoru Svojsíkovi od jisté paní Milerové, která se pídí po možnostech zapojení svého syna do skautingu, nebo třeba časopis Psohlavec z roku 1914, kde najdeme úplně první tištěnou zmínku o táborských skautech,“ líčí skautský historik, sběratel a kurátor výstavy Michael Kučera.

Oba originály jsou samozřejmě na výstavě k vidění vedle dalších skvostů, jako je například skautská legitimace z roku 1919. Na instalaci výstavy se podíleli sami skauti a díky tomu je z několika pohledů autentická. Iluzi skautského tábořiště navozují táborové vázané stavby, totemy i stan s dřevěnou podsadou. V neposlední řadě zde návštěvník najde Jamboree koutek, věnovaný mezinárodnímu skautskému setkání, kde mívají táborští skauti od roku 2007 pravidelné zastoupení.

Výstavu 100 let skautingu oživí doprovodné programy v podobě komentovaných prohlídek či nového edukačního programu, který muzeum nabídne místním školám od letošního prosince do konce února 2020.

Otevírací doba výstavy je zveřejněna na webových stránkách Husitského muzea. Do konce roku 2019 bude přístupná každý víkend od 10 do 17 hodin a mezi svátky totožně s otevírací dobou muzea.


Fotografie


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Veselská ozvěna 2020 - duo barnetto

Hudba / koncert / duchovní hudba
Kostel Navštívení Panny Marie v Zálší
08.08.2020 od 19:00 hod.

 

Letní výtvarné kurzy

Ostatní / workshop
Dům kultury Milevsko
08.08.2020 od 09:30 hod.

 

Vimperský Frňák 2020

Festival / multižánrový
Letní kino Vimperk
08.08.2020 od 17:00 hod.

 

Rekonstrukce historické bitvy

Ostatní
louka u hřbitova v Klokotech
08.08.2020 od 10:00 hod.