PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Příboj Vltavy zaplavil Písek nad čáru ponoru

Příboj Vltavy zaplavil Písek nad čáru ponoru

Sobota, 19.10.2019 / fotoreport + článek

 

Příboj Vltavy zaplavil Písek nad čáru ponoru. Nejednalo se ovšem o naplnění nějakého katastrofického scénáře, ale o koncert v  píseckém hudebním svatostánku Divadlo Pod čarou, kde 11. října vystoupila kapela Vltava. 

Ve dvou hodinových setech došlo jak na již nějaký ten čas známé skladby (vznik skupiny se datuje ke konci 80. let, první nahrávka vyšla r. 1990), tak novinky z alba Čaroděj. Frontman Robert Nebřenský, autor prakticky veškerenstva písní, resp. písniček, se coby vltavský kapitán obklopil hudební posádkou zaručených kvalit - počínaje pregnantní živelnou rytmikou, tvořenou i z jazzových scén známým bubeníkem Ondřejem Pomajslem a baskytaristou Tomášem Uhlíkem, klávesy (krátce i akordeon) jsou u Vltavy doménou Františka Svačiny, a nejmladší posilou pak je vyhledávaný hráč na dechové nástroje Ondřej Klímek.

Díky tomuto seskupení vynikajících muzikantů hravé party, typické pro Nebřenského skladby, prolínaly hutné instrumentální pasáže, takže na své si přišli příznivci veškerých poloh zcela originálního a nezaměnitelného hudebně - poetického materiálu Made in Vltava.
 


Fotografie


Autor: Petr Hejna st., foto: Václav Turek

Zemřela režisérská legenda Vojtěch Jasný

Dnes, v sobotu 16. listopadu, ve věku 93 let umřel režisér a scénárista Vojtěch Jasný, jedna z ikon československé kinematografie. Držitel dvou cen z Cannes, Křišťálového glóbu i Českého lva aj. byl kromě jiného autorem snímku Touha, Až přijde kocour nebo trezorového díla Všichni dobří rodáci. (dap) 

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Vánoční čas - loutková revue

Divadlo / pro děti / písničky, pohádky a soutěže pro děti
Městské divadlo Český Krumlov
17.11.2019 od 15:00 hod.

 

2084+5 / S. d. Ch.

Divadlo / drama
Dílna, Pražská 157
17.11.2019 od 18:00 hod.

 

GOTT REVIVAL feat. Karel Kryl

Hudba / koncert
U Lva (Vodní 3175)
17.11.2019 od 20:00 hod.

 

17. listopad Oslavy ve Stružinci Oživená stodola

Divadlo / otevření nového prostoru
Naplaveno, Stružinec 5
17.11.2019 od 18:00 hod.