PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Příboj Vltavy zaplavil Písek nad čáru ponoru

Příboj Vltavy zaplavil Písek nad čáru ponoru

Sobota, 19.10.2019 / fotoreport + článek

 

Příboj Vltavy zaplavil Písek nad čáru ponoru. Nejednalo se ovšem o naplnění nějakého katastrofického scénáře, ale o koncert v  píseckém hudebním svatostánku Divadlo Pod čarou, kde 11. října vystoupila kapela Vltava. 

Ve dvou hodinových setech došlo jak na již nějaký ten čas známé skladby (vznik skupiny se datuje ke konci 80. let, první nahrávka vyšla r. 1990), tak novinky z alba Čaroděj. Frontman Robert Nebřenský, autor prakticky veškerenstva písní, resp. písniček, se coby vltavský kapitán obklopil hudební posádkou zaručených kvalit - počínaje pregnantní živelnou rytmikou, tvořenou i z jazzových scén známým bubeníkem Ondřejem Pomajslem a baskytaristou Tomášem Uhlíkem, klávesy (krátce i akordeon) jsou u Vltavy doménou Františka Svačiny, a nejmladší posilou pak je vyhledávaný hráč na dechové nástroje Ondřej Klímek.

Díky tomuto seskupení vynikajících muzikantů hravé party, typické pro Nebřenského skladby, prolínaly hutné instrumentální pasáže, takže na své si přišli příznivci veškerých poloh zcela originálního a nezaměnitelného hudebně - poetického materiálu Made in Vltava.
 


Fotografie


Autor: Petr Hejna st., foto: Václav Turek

SMUTÉNKA: Zemřela legenda filmové hudby, Ennio Morricone

 V 91 letech zemřel italský skladatel filmové hudby Ennio Morricone. Podle prvních informací se tak stalo po pádu na jedné římské klinice. Morricone je držitelem například čestné ceny Oscara za celoživotní dílo, Oscara za snímek Osm hrozných, tří Zlatých glóbů i tří Cen Grammy. Jeho dílo bylo nesmírně obsáhlé, složil hudbu k více než 500 filmům a seriálům. Mezi nestárnoucí melodie patří hudba k filmům a seriálům jako Tenkrát na Západě, Pro pár dolarů navíc, Hodný, zlý a ošklivý, Neúplatní, Rudá Sonja či Chobotnice. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


DINGO

Hudba / koncert / country - western
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - divadelní zahrada
09.07.2020 od 19:30 hod.

 

Letní Open Air koncert - Mňága a Žďorp

Hudba / koncert / rock
Garage Tábor
09.07.2020 od 19:00 hod.

 

David Krňanský | AꓭƆꓷ

Výstava
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - DON galerie
09.07.2020 - 29.08.2020 od 17:00 hod.
vícedenní akce

 

Milevské léto - Fantom

Hudba / koncert
Dům kultury Milevsko - amfiteátr
09.07.2020 od 18:00 hod.