PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Středověká loď bude brázdit hladinu Jordánu. Můžete se svézt

Středověká loď bude brázdit hladinu Jordánu. Můžete se svézt

Pondělí, 22.07.2019 / článek

 

Unikátní replika středověkého rybářského říčního člunu po roce opět vypluje ze Sokolské plovárny a bude brázdit vlny táborského Jordánu. Vyjížďky pro veřejnost chystá Husitské muzeum v Táboře v pátek 26. července od 14 hodin.

Akci na souši doprovází vystoupení dobové kapely Elthin, ukázka středověkého řemesla a dílna pro veřejnost. „Na akci opět spolupracujeme se členy centra historických řemesel Danar, jimž replika lodě patří. Určitě to bude zajímavé i pro ty, kteří se do člunu nedostanou. Výklad o rybolovu či středověkém odívání a způsobu života bude probíhat na plovárně. Zájemci si také budou moci vyzkoušet, jak se dělaly rybářské sítě,“ uvedla k programu muzejní pedagožka Kateřina Nimrichtrová.

Na vodu vypluje osmimetrová volná replika říčního člunu z 15. století vyrobená z masivu. Její váha se pohybuje okolo 700 kilogramů. „Tento typ člunu byl používán na větších řekách a v přímořských oblastech a sloužil k dopravě, obchodu a především k rybolovu,“ doplnil charakteristiku plavidla Aleš Nový z centra Danar. Loni o prázdninách mělo plavidlo v jihočeských vodách svoji premiéru. Letos se s ohledem na velký zájem ze strany veřejnosti počet vyjížděk navýší.

Kapacita člunu je omezena, přednost budou mít ti, kteří se objednají předem. Od pondělí 22. července si můžete zarezervovat místo na tel. čísle 734 570 334. Loď vypluje dvakrát do hodiny, děti budou vybaveny záchrannou vestou.
 
O lodi

Volná replika říčního člunu z 15. až 18. století. Člun s klinkerovou obšívkou používaný na větších řekách a v přímořských oblastech pro účely dopravy, obchodu a rybolovu. Šest vesel + přídavná takeláž pro možnost plachtění.

Materiál: masiv + kompozit, 
Délka: 8 m
Šířka: 2m
Váha: 700 kg


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Dva nahatý chlapi

Divadlo / komedie
Dům kultury Milevsko
19.01.2020 od 19:00 hod.

 

Fautores Flautae a hosté

Hudba / koncert / flétnový koncert
Trojice
19.01.2020 od 17:00 hod.