PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na Rožmberku pokračují večery S hostem na Rožmberku. Přijede Macík, Szántó i Strach

Na Rožmberku pokračují večery S hostem na Rožmberku. Přijede Macík, Szántó i Strach

Středa, 03.07.2019 / článek

 

Jihočeský Hrad Rožmberk zažije v létě výjimečnou událost. V rámci cyklu S hostem na Rožmberku přivítá v průběhu července a srpna na svém nádvoří zajímavé osobnosti z rozličných sfér kulturního a společenského života. První z nich byla už v červnu návrhářka a designérka Blanka Matragi, v pátek 5. července to bude pilot dakarské rallye Martin Macík. 

„Šlechtická sídla byla vždy místem zajímavých setkání a často hostila mimořádné osobnosti společenského, politického, uměleckého či vědeckého života. Proto bychom rádi v rámci projektu Památky žijí - Denkmäler leben navázali na předchozí staletí a po několik letních večerů oživili hrad neformálním povídáním se zajímavými osobnostmi“, říká kastelánka hradu Andrea Čekanová.

V pátek 5. července přivítají na Rožmberku pilota dakarské rallye Martina Macíka, který se nejtěžšího závodu pravidelně účastní už od roku 2013. Rallye Dakar pro něj zosobňuje nejen motoristický sport, ale hlavně dobrodružství, adrenalin a napínavé příběhy.

Zpravodaj a novinář Jakub Szántó dorazí na hrad v úterý 23. července. Čerstvý držitel literární ceny Magnesia Litera 2019 za knihu Za oponou války se podělí o své zkušenosti válečného zpravodaje, který byl a je vždy tam, kde se píší současné dějiny.

Posledním hostem na Rožmberku bude v úterý 20. srpna herec a režisér Jiří Strach. Jeho úspěšná a bohatá filmografie zahrnuje filmy, pohádky, seriály i dokumenty. Mezi nejoblíbenější však patří pohádka Anděl páně, jejíž druhý díl se natáčel v Českém Krumlově.

Povídání s hosty uvádí Luboš Voráček, moderátor Českého rozhlasu České Budějovice. Začátky besed jsou od 20 hodin. Vstupenky lze zakoupit s předstihem v prodejní síti cbsystem. Vstupné činí 150 Kč.
 
Více informací na www.hrad-rozmberk.cz


Fotografie


Autor: - i -