PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Táborský Swing Band skončil na mezinárodním festivalu v Děčíně bronzový

Táborský Swing Band skončil na mezinárodním festivalu v Děčíně bronzový

Čtvrtek, 27.06.2019 / článek

 

Ve dnech 15. a 16. června se orchestr Swing Band Tábor zúčastnil Mezinárodního festivalu v České Kamenici a Děčíně. V těžké konkurenci vybojoval bronzové pásmo. Přední pozice patřili orchestrům z Německa, Polska a Slovenska.

V samostatné soutěži o autorskou píseň ale zvítězila skladba Josefa Čechtického s názvem „Už ani Muk, pane D.", kterou orchestr zahrál na závěr svého soutěžního vystoupení. Porota navíc ocenila cenou za mimořádný pěvecký výkon rovnou obě dvě zpěvačky našeho orchestru Renatu Touskovou a Petru Bártovou. Ty zazpívaly písně „Modlitba pro Martu" a šanson „Sous le ceil de Paris".

Kapelník Jakub Valeš k tomu uvedl: „Našim výhercům gratuluji, a z celého srdce úspěch přeji. V té konkurenci, která se na festivalu sešla je to veliký a nečekaný úspěch a je se čím chlubit. Tak kvalitní soupeře jsme ani nečekali a jejich úspěšnost, co se pořadí kapel týká, musíme bohužel uznat. Uvědomme si, že soupeříme s big bandy konzervatoří, a měst jako byli Drážďany, Berlín, Budapešť, Poznaň, nebo Praha. Na festivalu účinkovalo cca tisíc hudebníků, v zhruba třiceti souborech, trval čtyři dny, v sedmi městech a festival takového rozsahu tady na jihu vůbec nemáme. V porotě byli jména jako Felix Slováček, Václav Hybš, Tomáš Čistecký (Národní divadlo), Jaroslav Bayer, Daniel Barták a další z Německa a Maďarska"
 


Fotografie


Autor: - i -