PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Písecká Sladovna nabídne v létě osm expozic, tvořivou dílnu i svíčkárnu

Písecká Sladovna nabídne v létě osm expozic, tvořivou dílnu i svíčkárnu

Úterý, 02.07.2019 / článek

 

Největší dětská galerie v Čechách se připravuje na letní sezónu. Malí i velcí návštěvníci si mohou zahrát kopanou, proměnit se v mravence, vstoupit do jiného světa nebo se dozvědět něco o dětské ilustraci.

Léto ve Sladovně bude patřit rodinám s dětmi, v květnu a červnu se však galerie těšila nebývalému zájmu školních skupin. „Dobíhala sezóna škol a školek, kdy byl v květnu a v červnu o Sladovnu opravdu zájem. O víkendech a odpoledních už jsme ale otevírali veškerý program, který pro návštěvníky máme a chystali se tak na letní sezónu. Hlavním tahákem je výstava Góóól, která je o hrdinech československé kopané. Je otevřené také oblíbené Mraveniště nebo výstava Hnízdo ilustrace. Hlavní galerijní pedagog Tomáš Novotný už připravil další díl tvořivé Laboratoře,“ říká ředitel Sladovny Adam Langer.

Nová Laboratoř má název Dveře do jiného světa. „S kolegy jsme se shodli, že na letní sezónu potřebujeme připravit téma trochu jinak, vytvořit prostor, kde budou mít návštěvníci možnost trochu se zklidnit a odpočinout, protože je ve sladovně Góóól a Mraveniště, což jsou expozice, které jsou hodně o pohybu, a tak jsme si říkali, že Laboratoř bude takový klidný a inspirativní prostor. Když do ní člověk vstoupí, tak trochu pronikne do jiného světa, bude barevně nasvícena a jediné, co v tuto chvíli mohu říct je, že cílem bude prostor rozeznít, rozezvučet a také si v něm odpočinout,“ prozrazuje galerijní pedagog Tomáš Novotný.

Cílem letní sezóny bude zpřístupnit všechny prostory, které ve Sladovně jsou, aby návštěvníci měli veškerý komfort a pohodlí. „Chceme maximálně navýšit kapacitu přes léto, otevřena bude také expozice pro nejmenší s názvem Pilařiště nebo Malá galerie, kde bude výstava Marty Tabery. Přístupná je expozice Radka Pilaře a poběží i Sladovnictví, kde se mohou zájemci dozvědět víc o technologii výroby sladu. Ta je ideálně na objednání, ale o sobotách bude otevřené bez rezervace s novým lektorským programem. Dalším možným místem kde strávit čas je Svíčkárna Rodas a voňavá kavárna s Balzám s aromabarem a perfektním výhledem na řeku. Připravujeme ještě jedno překvapení“ popisuje Adam Langer.

Během léta se ve Sladovně uskuteční také tři příměstské tábory na téma animace, divadlo a pohyb. Ty do Písku přitáhnou velice zajímavé lektory a špičky ve svém oboru a nabídnou tak dětem netradiční strávení volného času.

Ani přes léto se ale nezastaví práce na podzimním programu. „Přes celé léto připravujeme divadelní projekt Sedm údolí, na které jsme dostali grant z Kreativní Evropy a je do něj zapojena také divadelní společnost TPO, Tereza Dobiášová i spoustu dalších lidí, takže věřím, že se v létě rozhodně nudit nebudeme. Výsledek tohoto projektu se veřejnosti otevře po letní sezóně a zároveň se otevře ateliér, který v rámci stejného projektu připravuje rumunské Da'DeCe a milánské dětské muzeum MUBA. Exkluzivně se tak ve Sladovně představí oba ateliéry v polovině října,“ dodává ředitel.

Sladovna má během léta otevřeno každý den od 9 do 18 hod. (v neděli 9-17 hod.). www.sladovna.cz
 


Fotografie


Autor: - i -