PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Festival Transforma vezme lidi na výstavu, film, hudbu i závody

Festival Transforma vezme lidi na výstavu, film, hudbu i závody

Úterý, 25.06.2019 / článek

 

 Poslední červnový víkend město Tábor hostí festival Transforma. Čtvrtý ročník spojuje nejen místní iniciativy a dává prostor širokému spektru nekonvenčních uměleckých projektů.

Cesta, současný domov festivalu, se nachází pět minut chůze od historického centra v prostorách Ctiborova mlýna. Zasazení do Tismenického údolí poskytuje částečnou izolovanost, která v kombinaci s výbornou dostupností nabízí návštěvníkům ideální místo pro víkendovou zábavu.

Letošní Transformu odstartuje vernisáž třebelického sympozia. Následovat bude promítání dokumentu. Účastníci si mohou užít sídlištní výpověď od kluků z dílny DOS s názvem Sojčák. Večerem zahřeje hudební produkce lokálních i přespolních interpretů, komunit a nahrávacích společností, jako například Harmless Youth, WATP a další.

Hlavní část programu se uskuteční během sobotního dne na několika místech. Na náměstí Tomáše Garrigua Masaryka se bude dít tradiční skejtové soustředění, po celém Táboře se budou prohánět závodníci na kolech a na Cestě proběhne kulturní obohacování. Návštěvníci se mohou těšit na loutkové představení Televize Estráda nebo živou poezii Slam poetry. Večerem budou provázet hudebníci Bert & Friends, München Konflikt, Die Mannschaft, RBK, Dmitrievna, Mura, Ethno Service, WATP a další.

Celý festival zakončíme pod taktovkou Davida Peltána výletem na kolech po opuštěných budovách v táborském okolí.

Programu festivalu Transforma bude předcházet cestovatelské povídání o stopování v Asii ve spřáteleném podniku Výčep ve čtvrtek tentýž týden.

Více v události ZDE


Fotografie


Autor: -i-

Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce