PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hudební sklepy v Milevsku oslaví 50 let o legendárního Woodstocku

Hudební sklepy v Milevsku oslaví 50 let o legendárního Woodstocku

Středa, 12.06.2019 / článek

 

Na červnových hudebních sklepích oslaví lidé výročí padesáti let od festivalu Woodstock. Stane se tak ve čtvrtek 13. června a na akci vystoupí trio Mateo Ptaszek na harmoniku, Johnny Stehlík na kytaru a Elvis Čihák na kontrabas. Začátek akce je v 19 hodin v milevské Galerii M.

Cestovatel, fotograf, bluesman a spisovatel Matěj Ptaszek se od roku 2004 profesionálně věnuje hraní blues. Patří mezi evropskou špičku hráčů na foukací harmoniku a je firemním hráčem značky HOHNER. Napsal přelomovou a obsáhlou učebnici Foukací harmoniky a podílel se na vzniku hudby k filmu Občanský průkaz režiséra Ondřeje Trojana. Jeho styl je přirovnáván ke stylu slavného Sonnyho Terryho. Je znám i svou unikátní technikou zpívání (barokní kontra tenor).

Po ukončení aktivit dua Beňa & Ptaszek sestavil kapelu Dobré ráno blues band, se kterou natočil u Galénu dvě alba. V září 2013 vystoupila kapela v Milevsku. Po té odjel na téměř tři roky do Jižní Ameriky, kde nejvíce času strávil v Kolumbii a o svém dobrodružství napsal dvě knihy „Posekej si ten trávník, nejsou vidět hadi“ a „Reportáže z rozervaného ráje“ (nominovana na cenu Hanzelky a Zikmuda jako Cestopis roku 2018).Jan Stehlík, inspirován svými cestami po USA, založil v roce 2005 legendární kapelu St. JOHNNY, která hraje blues, R’n’R a boogie. Stehlíkův syrový pěvecký projev, texty ze života a energická rytmika tvoří vysoce chytlavou směs. Jan Čihák je specialista na rock´n´roll a rockabilly (kapely Highway 61 či Frankie Trier & The Screwballs).

V letošním roce Matěj "Mateo" Ptaszek natočil se svými spoluhráči Janem "St. Johnny" Stehlíkem a Janem "Elvis" Čihákem nové album Screaming The Blues (vydal Galén 2019). Deska vznikla ve studiu, ale natáčelo se živě. Hudebníci ji věnují letošnímu významnému výročí půlstoletí od legendárního festivalu Woodstock, pořádaného v srpnu 1969 na louce u amerického městečka Bethel. Album se nese v duchu bluesových kapel, které na festivalu hrály - Canned Heat nebo The Paul Butterfield Blues Band - a dalších bluesmanů, kteří významně oslovili tehdejší rockery. Woodstock navždy ovlivnil několik generací a stále působí jako důkaz toho, že láska, svoboda a hudba k sobě nerozlučně patří.
 
Vstupné v předprodeji  (Galerie M: 382 522 082) je 180 korun, na místě zaplatíte 220 Kč.   


Autor: - i -

Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce