PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na festival Dobrovol přijedou Prago Union

Na festival Dobrovol přijedou Prago Union

Čtvrtek, 13.06.2019 / článek

 

Dobrovolnické centrum Diakonie Rolnička pořádá v sobotu 15. června v areálu kempu TJ Spartak Soběslav tradiční festival Dobrovol. Výtěžek festivalu je opět určen na činnost dobrovolnického centra Rolničky, které pomáhá dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením.

I letos je na festivalu připraven program pro každého celé rodiny, nudit se nebudou ani děti ani jejich rodiče. Od 13.30 hodin se rozjíždí doprovodný program a hudební vystoupení mimo hlavní pódium. Těšit se můžete na rytmický soubor Hakuna Matata a Ondru Kříže s Jiřím Řapkem. Kromě toho mohou návštěvníci festivalu zhlédnout loutkové představení Rakvičkárna v podání Divadla Karromato a divadelní představení „Vlasy“ klientů Diakonie Rolnička. Připraveno bude také kadeřnictví pro malé pankáče, dobrostřelnice, lukostřelba, slackline, bodyzorbing a několik stánků se skvělým jídlem.

Koncerty na hlavním pódiu začínají v 18 hodin a pozvání na festival tentokrát přijaly kapely Prago Union, The Bladderstones, Urban robot a Sukulent.

„V letošním roce je poprvé možné zakoupit lístky na festival v on-line předprodeji za zvýhodněnou cenu. Odkaz na předprodej lístku je na webových stránkách Diakonie Rolnička www.rolnicka.cz,“ říká Renata Štaubrová, koordinátorka dobrovolnického centra Rolničky.

„Výtěžek festivalu použijeme na činnost našeho dobrovolnického centra, zejména na uspořádání letního tábora pro děti i dospělé s mentálním a kombinovaným postižením, který pořádají samotní dobrovolníci. Pro mnohé děti s postižením je téměř nemožné účastnit se klasických letních táborů, proto jim už pošesté chceme dát šanci zažít si tu pravou táborovou atmosféru,“ dodává Renata Štaubrová.

O Rolničce
Diakonie Rolnička již 25 let pomáhá dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením z celého Táborska. V současné době jejích služeb využívá 130 klientů. Kromě 6 sociálních služeb nabízí Rolnička lidem s postižením také zaměstnání v chráněných dílnách, Čajovně – kavárně Rolnička, Obchodech dobré vůle i v běžném provozu střediska.

Více informací naleznete na našich webových stránkách 
www.rolnicka.cz.
 


Fotografie


Autor: - i -