PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V táborském Divadle Oskara Nedbala se blíží konec 105. sezony

V táborském Divadle Oskara Nedbala se blíží konec 105. sezony

Úterý, 11.06.2019 / článek

 

Táborské divadlo se s diváky před půlroční pauzou z důvodu rekonstrukce rozloučí řadou představení, Zahradní slavností i koncerty amerických Classical Movements. 

V úterý 11. června přijede Agentura Famílie Praha se svou detektivkou s komediální příchutí ZUB ZA ZUB. Ve středu 12. června následuje jedna z nejslavnějších operet NOC V BENÁTKÁCH odehrávající se během karnevalové noci. A posledním představením sezony je písňová retrovzpomínka na dobu největší slávy barrandovských filmových ateliérů ZAVŘETE OČI, SWING PŘICHÁZÍ…

Zahradní slavnost
se uskuteční ve čtvrtek 13. června od 19 hodin. "Letos bude v duchu loučení. Loučení s jarní sezonou, s původními diváckými prostory – a zejména loučení s velkým divadelním mužem, Marcelem Křížem, který řadu let formoval dramaturgii táborského divadla," říká Linda Rybáková, ředitelka DON.

Slavnost zahájí remake slavného semaforského kabaretu JONÁŠ A TINGL-TANGL v podání pražského Divadelního spolku Kašpar. Po představení a slavnostním přípitku v divadelním parku zazpívají oblíbené písničky legendy Semaforu JIŘÍ SUCHÝ A JITKA MOLAVCOVÁ. Atmosféru slavnostního divadelního korza navodí také Salonní orchestr Planá nad Lužnicí pod vedením Heleny Hýnové a Vladimíra Vancla, který zahraje nejkrásnější Straussovy valčíky.

V sobotu 22. června a 29. června v 19 hodin přiveze americká umělecká agentura Classical Movements do Tábora a Prahy stovku mladých talentovaných umělců. Pod vedením světově uznávaného dirigenta Johna Nardolilla a dalších vynikajících pedagogů nastudují Mozartova Dona Giovanniho a Figarovu svatbu, kterou následně uvedou ve Stavovském divadle. Součástí programu je i závěrečný absolventský koncert ve Dvořákově síni pražského Rudolfina.

V Táboře již tradičně po dva týdny rozezvučí ulice Starého města a divákům, kterých si velmi cení, věnují dva mimořádné koncerty –  Symfonický koncert velkém sále v sobotu 22. června a Operní koncert v malém sále o týden později, v sobotu 29. června. Pro předplatitele je vstup na oba koncerty zdarma.


Autor: - i -

Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce