PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V táborském Divadle Oskara Nedbala se blíží konec 105. sezony

V táborském Divadle Oskara Nedbala se blíží konec 105. sezony

Úterý, 11.06.2019 / článek

 

Táborské divadlo se s diváky před půlroční pauzou z důvodu rekonstrukce rozloučí řadou představení, Zahradní slavností i koncerty amerických Classical Movements. 

V úterý 11. června přijede Agentura Famílie Praha se svou detektivkou s komediální příchutí ZUB ZA ZUB. Ve středu 12. června následuje jedna z nejslavnějších operet NOC V BENÁTKÁCH odehrávající se během karnevalové noci. A posledním představením sezony je písňová retrovzpomínka na dobu největší slávy barrandovských filmových ateliérů ZAVŘETE OČI, SWING PŘICHÁZÍ…

Zahradní slavnost
se uskuteční ve čtvrtek 13. června od 19 hodin. "Letos bude v duchu loučení. Loučení s jarní sezonou, s původními diváckými prostory – a zejména loučení s velkým divadelním mužem, Marcelem Křížem, který řadu let formoval dramaturgii táborského divadla," říká Linda Rybáková, ředitelka DON.

Slavnost zahájí remake slavného semaforského kabaretu JONÁŠ A TINGL-TANGL v podání pražského Divadelního spolku Kašpar. Po představení a slavnostním přípitku v divadelním parku zazpívají oblíbené písničky legendy Semaforu JIŘÍ SUCHÝ A JITKA MOLAVCOVÁ. Atmosféru slavnostního divadelního korza navodí také Salonní orchestr Planá nad Lužnicí pod vedením Heleny Hýnové a Vladimíra Vancla, který zahraje nejkrásnější Straussovy valčíky.

V sobotu 22. června a 29. června v 19 hodin přiveze americká umělecká agentura Classical Movements do Tábora a Prahy stovku mladých talentovaných umělců. Pod vedením světově uznávaného dirigenta Johna Nardolilla a dalších vynikajících pedagogů nastudují Mozartova Dona Giovanniho a Figarovu svatbu, kterou následně uvedou ve Stavovském divadle. Součástí programu je i závěrečný absolventský koncert ve Dvořákově síni pražského Rudolfina.

V Táboře již tradičně po dva týdny rozezvučí ulice Starého města a divákům, kterých si velmi cení, věnují dva mimořádné koncerty –  Symfonický koncert velkém sále v sobotu 22. června a Operní koncert v malém sále o týden později, v sobotu 29. června. Pro předplatitele je vstup na oba koncerty zdarma.


Autor: - i -