PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Diakonie Rolnička pořádá třetí jihočeský turnaj v integrované Boccie

Diakonie Rolnička pořádá třetí jihočeský turnaj v integrované Boccie

Středa, 15.05.2019 / zpráva

 

Integrovaná Boccia je týmový sport podobný pétanque, jehož pravidla jsou upravena i pro hráče s těžkým postižením. V soběslavské Rolničce se iBoccia hraje již několik let a týmy Rolničky za sebou mají nejeden úspěch, včetně vítězství v 1. Jihočeské lize. Proto Diakonie Rolnička pořádá třetí ročník vlastního turnaje integrované Boccii v Soběslavi.

„Turnaj se koná ve čtvrtek 16. května a záštitu nad jeho konáním opět převzal starosta Soběslavi Jindřich Bláha. Proto turnaj nese název O putovní pohár starosty města Soběslav. Jsme rádi, že se z turnaje stává tradice a o sportu, kde hendikep nehraje roli, se dozvídá co nejvíce lidí,“ říká trenér iBoccii v Rolničce Pavel Mádr, který má organizaci turnaje na starosti.

Turnaje se zúčastní celkem 12 týmů. Tři z nich postaví samotná Diakonie Rolnička, dalších sedm přijede z dalších neziskových organizací z Jižních Čech a dva týmy postaví základní školy ze Soběslavi.

Turnaj se bude konat od 9 do 13 hodin v sportovní hale TJ SPARTAK Soběslav.


O Diakonii Rolnička
Diakonie Rolnička pomáhá dětem i dospělým s mentálním a kombinovaným postižením již 25 let. V současné době poskytuje zejména sociální služby téměř 120 dětem i dospělým s postižením z celého táborského regionu. Zároveň dává lidem s postižením práci. Více o Rolničce se dozvíte na našich webových stránkách www.rolnicka.cz
 


Autor: - i, dap -