PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Písek čeká nabitý víkend. Festival Pískoviště přinese novinky i tradiční akce

Písek čeká nabitý víkend. Festival Pískoviště přinese novinky i tradiční akce

Pátek, 10.05.2019 / článek

 

Pískoviště, festival dětské radosti, se přiblížil. Písecká slavnost pro celou rodinu vypukne dnes, v pátek 10. května, a potrvá ve městě celý víkend. Nabídne hudbu, divadlo, pohádkový les, závody dračích lodí i výstavy. 

 „Většina programu je situována do denních hodin, vždy vrcholící večer u řeky. Hlavním cílem navíc nebude plnění úkolů ani obcházení stanovišť v bojové hře, ale především to, aby měli návštěvníci z festivalu hezký zážitek,“ říká produkční Sladovny a organizátorka Pískoviště Petra Mojžíšová.

Kromě novinek jako je i hra Hrdinové z Písku budou součástí festivalu i tradiční akce a vystoupení, bez kterých už si Pískoviště ani nelze představit.

„Nebude chybět Pohádkový les, Závody dračích lodí, Robotem rovně, program Domu dětí a mládeže a samozřejmě sochy z písku. Na programu se podílí také Divadlo Pod čarou, DS Prácheňská scéna, Spolek přátel domu U Slona, Skauti Písek, Centrum kultury města Písek, Městská knihovna Písek, Radioklub Písek, divadla KVELB a Continuo, Kredance, Perlex, Suncab, Sportovní agentura ALTIS, FAMO, pražská DAMU, jejíž studenti v domě U Koulí tvoří v těchto dnech spolu se studenty architektury, ČVUT a dalších škol část programu Pískoviště,“ vysvětluje Mojžíšová.

„Mnoho píseckých spolků se zapojilo do programu Pískoviště, z čehož mám velkou radost. Našim hlavním cílem bylo vytvořit prostředí, ve kterém se mohou tvůrčí lidé a skupiny odjinud setkávat s místními lidmi a spolky a dopřát jim tak svobodu v rámci tématu Hrdinové z Písku a vzájemně se obohatit a spolupracovat na přípravách festivalu,“ popisuje ředitel písecké Sladovny Adam Langer.

O perly budou návštěvníci Pískoviště i zakopávat. Jsou totiž hlavním motivem letošního ročníku a mají symbolizovat právě písecké hrdiny. „Perly se budou prolínat celým festivalem, jsou důležitým motivem a zároveň metaforou pro hrdiny z Písku. Stejně jako oni může být kdokoliv tím zrnkem Písku, ze kterého se jednou stane právě perla, hrdina, významná osobnost. Vyvrcholení programu bude v sobotu ve 21.30 u řeky, kde se dozvíme, co vlastně perla na Otavě u Kamenného mostu skrývá. Odhalí to poutavá audiovizuální show,“ dodává Petra Mojžíšová.

Mezi hlavní body programu patří například vernisáž obřích soch, vernisáž výstavy Góóól s navazujícím hrdinským programem, Pecha Kucha night, Hrdinové z písku a veškerý program po městě večer zakončený u řeky.

Více informací najděte na stránkách Pískoviště www.piskoviste.info
 


Fotografie


Autor: - i, dap -