PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Předposlední měsíc táborské divadelní sezony láká hudbou. Vrátí se Tanec Praha

Předposlední měsíc táborské divadelní sezony láká hudbou. Vrátí se Tanec Praha

Čtvrtek, 09.05.2019 / článek

 

Předposlední měsíc táborské divadelní sezony v Divadlě Oskara Nedbala nabízí vedle divadelních inscenací také řadu koncertů. Těšit se můžete na Carmen, Slovácko sa nesúdí, ale i Tanec Praha.

Dva baletní příběhy PEER GYNT a CARMEN (11.5.) jsou protkány láskou - vášnivou a tragickou. Pobavení diváky nemine při setkání s vysloužilými veterány, kteří sice nevzplanou láskou k ženám, ale zato vzplanou ke společnému cíli hodnému jejich formátu HRDINOVÉ (19.5.).
Vtipnou oddechovku nabídnou obrnění blaničtí rytíři PROBUZENÍ (15.5.), nebo slovácké vyprávěnky provokující chuťové buňky k vinné sklence SLOVÁCKO SA NESÚDÍ (28.5.).

Nejmenším divákům otevře divadlo sladkou pohádkou MEDOVÁ KRÁLOVNA (12.5) cestu k sladkému pokladu. Jarní večery naplní swingové rytmy v podání SWING BANDU Tábor (17.5.), operní zpěv XVI. KONCERT MLADÝCH PĚVECKÝCH TALENTŮ (29.5.), folkové nápěvy z úst KARLA PLÍHALA (30.5.), dechová muzika od KERAMIČKY (10.5.), post-rockové „Andělské“ zpěvy od KALLE s akustickou kapelou (24.5.) i klasika okořeněná folklorem BOLECH (26.5.).

O dalších představeních a koncertech se můžete dočíst na webu divadla nebo v tištěném programu. 

Den dětí v divadle

V neděli 2. června se v divadle bude slavit svátek dětí. Poté, co ve velkém sále doskotačí PIPI DLOUHÁ PUNČOCHA v podání mosteckého Divadla rozmanitosti, začne ladit kytary v divadelním parku kapela Nedloubej se v nose. Do jejich rytmu si budou děti vyrábět a zdobit cukrové kopečky na cupcakové dílně a dospělí se mohou občerstvovat v minikavárně UmaUma.

Do Tábora se vrátí Tanec Praha 

I letos divadlo navázalo spolupráci s festivalem Tanec Praha, který do Tábora tentokrát přiveze zábavnou a troufalou taneční performance pro lidské tělo a počítač, v níž tanečnice svým tělem dotváří bizarní mozaiku amatérských videí z YouTube. FORECASTING (FR/HR/IT) proběhne v pondělí 10. června přímo na jevišti.

Výstavy

V květnu milovníky umění čeká poslední vernisáž jarní sezony. Výstava koloristických vizí v souboru maleb Miroslava Šislera nesoucí název VE SMÍRU VLNY bude zahájena v úterý 28. května v 17 hodin s úvodním slovem ředitelky divadla Lindy Rybákové a autora. Vernisáž hudebně doprovodí Prabanda (Miroslav Šisler / perkuse, Zuzana Šebková / violoncello, Eliáš Cvek / akustická kytara).

Více na www.divadlotabor.cz
 


Fotografie


Autor: - i. dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Živé Milevsko - Veřejná debata o projektu

Ostatní
Milevsko - Galerie M
22.05.2019 od 17:30 hod.

 

Budějcká Pádlojízda 2019

Ostatní / zábava
Sokolský ostrov
22.05.2019 od 17:00 hod.

 

Ondřej Havelka a Melody Makers

Hudba / koncert
DK Metropol
22.05.2019 od 19:00 hod.

 

Budějovický Majáles 2019

Hudba / festival
centrum města
22.05.2019 - 25.05.2019 od 09:00 hod.
vícedenní akce