PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


V Budějovicích otevřeli LaDílnu. Malování na keramiku je zábava i odpočinek

V Budějovicích otevřeli LaDílnu. Malování na keramiku je zábava i odpočinek

Úterý, 30.04.2019 / článek

 

Nově otevřená LaDílna je místem, kde se můžete naladit kreativně a zároveň relaxovat při malování na keramiku. V příjemné atmosféře v samotném centru Českých Budějovic dokáže každý vyrobit krásný a jedinečný kousek bez ohledu na zkušenosti a talent. Připraven je výběr keramických polotovarů různých tvarů a velikostí, desítky barevných glazur a spousta pomůcek pro různé techniky.

„Malování na keramiku je krásná tvůrčí činnost pro jednotlivce i skupiny, pro dospělé je skvělým způsobem, jak si vyčistit hlavu, a pro děti netradiční zábavou,“ přibližuje Marie Matějková, jedna ze spoluzakladatelek LaDílny. „Výsledek je vždy krásný, také proto lidé často malují keramiku nejen pro sebe, ale také jako originální dárky pro své blízké,“ dodává. Pro malující jsou v LaDílně připraveny spousty razítek, šablon, škrabátek, krycích pásek, houbiček a dalších pomůcek, díky kterým dokáže každý vyrobit jedinečný kousek. Pro ty, kdo zrovna nemají vlastní skvělý nápad, jsou k dispozici stovky fotek s inspiracemi.

K namalování je na výběr spousta keramických polotovarů, jako jsou hrnky mnoha tvarů a velikostí, konvičky, misky a mísy, talíře, džbány, dózy, máslenky, vázy, zvířátka, a další. Pro návštěvu je dobré počítat alespoň s hodinou času, větší objekty nebo složitější motivy mohou zabrat i tři hodiny.

„Po zaschnutí barevných glazur ponoříme každý výrobek do průhledné glazury a vypálíme ho ve speciální keramické peci na 1.050 °C. Celý proces zabere poměrně dost času,“
říká Dominika Kovaříková, další ze spoluzakladatelek. Po namalování jsou vypálené výrobky připravené k vyzvednutí nejpozději do dvou týdnů. Pro ty, kteří České Budějovice pouze navštěvují, nabízí LaDílna službu zaslání hotového výrobku.

LaDílnou chceme zpestřit možnosti trávení volného času nejen pro děti, ale i pro dospělé. Přijít k nám můžou jen jednorázově, nezapisují se na žádné kurzy. Věříme, že si malování na keramiku najde své příznivce, podobné dílny fungují všude po světě, v Českých Budějovicích vlastně chyběla,“ objasňuje motivy otevření LaDílny Lenka Holubová, její třetí spoluzakladatelka. „K návštěvě LaDílny vybízejí už samotné krásné prostory s klenutými stropy v Krajinské ulici. Navíc jsme zde v sousedství řady zajímavých podniků a doplňujeme atraktivitu města jako turistického cíle.“

LaDílna – malování na keramiku - je společný projekt tří kamarádek Lenky Holubové, Dominiky Kovaříkové a Marie Matějkové, jehož cílem je přinést možnost zastavit se v dnešní uspěchané a náročné době a odreagovat se při kreativních činnostech bez nutnosti registrace či zapsání se do kurzu. Malování na keramiku je vhodné pro děti i dospělé, pro jednotlivce i skupiny, je skvělou příležitostí pro netradiční teambuilding, příjemné setkání s přáteli či originální narozeninovou oslavu.

Více na www.ladilna.eu
 


Fotografie


Autor: - i -