PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Nový Velikonoce fest nabízí street food a hry. Zahrají Please the trees, DiscoBalls i Fast Foodi

Nový Velikonoce fest nabízí street food a hry. Zahrají Please the trees, DiscoBalls i Fast Foodi

Středa, 17.04.2019 / článek

 

Nový festival Velikonoce fest, který v sobě snoubí kvalitní jídlo a pití, dětské hry a soutěže, workshopy i živou hudbu, se poprvé koná o Velikonocích na táborském náměstí T.G.M. a Botanické zahradě Tábor. Od pátku 19. do neděle 21. dubna akce nabídne kapely jako Fast Food Orchestra, Please the Trees, DiscoBalls či Martinu Pártlovou a lokální skupiny. 

"Festivalem chceme obohatit jihočeskou gastronomickou scénu a zároveň podpořit kulturní dění v kraji, zejména pak v Táboře. Své si tu najdou milovníci kvalitního jídla i hudby, a to od dospělých, mladistvích až po děti, pro něž máme připravený bohatý program," říká Jan Kolář za pořadatele třídenního festivalu.  

Jeho program odstartuje v pátek 19. dubna v 16 hodin, kdy se koná slavnostní zahájení, k poslechu bude hrát Dj Tao Maffa, toho na podiu vystřídají domácí rockoví Napříč a od 20.30 hodin pak "andělští" Please the Trees. 

Sobotní dění vypukne už v 10 hodin, kdy je pro děti přichystaná soutěž, při níž musí v botanické zahradě hledat ukrytá čokoládová vajíčka. Dále je pak čeká malování na obličej, skákací hrad, kouzelnická vystoupení, workshop tance a vystoupení se studiem S.araH, žonglérská dílna, skákací hrad, soutěže, hry a mnoho dalšího. 

Pro dospělejší návštěvníky pak pořadatelé připravili vaření, stánky s různými pochutinami od jídla po nápoje. Z hudebních uskupení se představí Dj Dave Walla, Bloom in Your Mind, Martina Pártlová, JM Band a program uzavřou Fast Food Orchestra. 

Také neděle začne kolem 10. hodiny programem pro děti. Pro sportovní nadšence je pak připraven Nedělní běh, pro milovníky jídla pak Nedělní benefiční oběd, jehož výtěžek půjde dětem z Dětského domova Radenín. Těšit se zájemci mohou na žonglérskou dílnu, soutěž v pojídání vajec, Malšické mažoretky i básnickou exhibici Slam poetry. Dopoledne hudbou doprovodí Dj Mushroom, z kapel vystoupí Werner von Braun, Vanda, Karelll a festival zakončí hraví DiscoBalls. 

Vstupné
je pro děti do 12 let, seniory nad 65 let a hendikepované lidi zdarma. Ostatní vpátek zaplatí 70 korun, v sobotu a neděli 100 korun. Pernamentka na celý festival stojí 150 korun. Vstupenky budou k dostání pouze na místě. 


Fotografie


Autor: David Peltán

Večer plný kapel na Cestě

V pátek 20. září od 19 hodin se v prostoru táborského CESTA, ve sklepní části zvané Subkulturák, koná koncert kapel Nikander, Nondescript, Five seconds to leave a Lusky. Nikander a Five Seconds to leave zde zahráli minulý rok na DIY festivalu a Nondescript nedávno v rámci akce Doomed. Sestavu doplní garage punkové duo Lusky z Plzně, pro které to bude na Cestě premiéra. Večer odstartují punkoví Nondescript z Milevska a pak akce přitvrdí. Five seconds to leave z Jindřichova Hradce budou hrát skladby z jejich poslední desky Nina Who Wasn't, kde pro některé bude určitě překvapením, že kapela přidala zpěv a celkově se hudebně hodně posunula. Nikander z Brna hrají metal, hardcore, sludge a hlavně hodně nahlas. Večer uzavřou Lusky a jejich garážový rock´n´roll punk.  Vstupné je 120 až 150 Kč a celé jde kapelám. Fcb ZDE. (ro)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Nikander + 5STL + Lusky + Nondescript

Hudba / koncert / stoner - metal - hardcore - punk
CESTA Tábor
20.09.2019 od 19:00 hod.

 

Nikaragua

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
20.09.2019 od 18:00 hod.

 

Otevřené mistrovství ČR v Beer pongu

Sport / Beer pong
KD Dražice
20.09.2019 - 22.09.2019 od 18:00 hod.
vícedenní akce