PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


PechaKucha Night oživí sklepení Sladovny. Tématem je umění v ulicích

PechaKucha Night oživí sklepení Sladovny. Tématem je umění v ulicích

Čtvrtek, 04.04.2019 / článek

 

V extrémně krátkém čase a srozumitelnou formou představí umělci a organizátoři své projekty veřejnosti. Ve sklepení písecké Sladovny se ve čtvrtek 4. dubna v 18 hodin uskuteční první písecká PechaKucha Night na téma umění v ulicích. 

„Vystoupí například Tomáš Žižka, jeden z dramaturgů Pískoviště, Vojtěch Blažek z Ukradené galerie, který do Písku přinesl tento zajímavý koncept galerie na ulicích. Bude tam také parkourista Radek Keclík, který bude vyprávět o tom, co parkour obnáší a mnoho dalších umělců. PechaKucha je v Písku úplně poprvé a jsem velmi zvědavá, jak ji Písečáci přijmou. Nicméně na jihu Čech je PechaKuch víc. Oblíbená je například ve Strakonicích nebo Českých Budějovicích,“ popisuje organizátorka Romana Pekárková z FAMO.

A co to vlastně je? „PechaKucha je japonský výraz pro zvuk vznikající při hromadné konverzaci. Tato akce vznikla v Tokiu v roce 2003 jako prezentační noc různých architektonických projektů, kde každý z vystupujících musí v krátké a srozumitelné formě vysvětlit svůj návrh. Upovídané lidi to drží v časovém limitu, ty nemluvné zase v jasné struktuře. Každý mluvčí si tak připraví pro svůj výstup dvacet obrázků a každý z nich může komentovat na ploše dvaceti vteřin. Šest minut a 40 vteřin ho tak dělí od nástupu jeho následovníka. PechaKucha vytváří prostor pro setkávání architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců, teoretiků, divadelníků, filmařů a muzikantů na jednom místě v jednom čase i v tomto oborovém mixu,“ vysvětluje ředitel Sladovny Adam Langer.

PechaKucha už se rozšířila do Evropy i Spojených států, stále je ale zaregistrovaná v Japonsku, proto bylo nutné zajistit licenci. Navíc bude pořizován videozáznam, který putuje na celosvětové stránky. „V jižních Čechách se PechaKucha snaží oživit místa, která jsou opuštěná, zapomenutá a otevírá se tím prostor, který se na krátkou dobu zútulní. Ve Sladovně se uskuteční v nepoužívaném sklepení s přístupem od řeky,“ dodává Langer.

Další PechaKucha v Písku bude přímo součástí Pískoviště a uskuteční se 10. května.


Fotografie


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Zavřete oči, swing přichází...

Divadlo / retrovzpomínka
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
17.06.2019 od 19:00 hod.

 

Queen Must Go On tribute band

Hudba / koncert / Pop, Rock
DK Zliv
17.06.2019 od 20:00 hod.