PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Po Písecku na elektrokole. Půjčit si ho můžete v informačním centru

Po Písecku na elektrokole. Půjčit si ho můžete v informačním centru

Středa, 24.04.2019 / článek

 

Druhým rokem si zájemci mohou v píseckém Turistickém a informačním centru ve Sladovně vypůjčit elektrokolo. Nová sezóna je v plném proudu. Cílem projektu je zpřístupnění cykloturistiky starším či méně pohyblivým výletníkům. 

Od začátku dubna do konce října jsou k dispozici čtyři elektrokola Apache Elegance. Zájemci si je mohou půjčit na základě předchozí rezervace.

„Tu je možné udělat na www.pisek.eu, přímo v Turistickém informačním centru nebo telefonicky. Podmínkou vypůjčení je platný občanský průkaz, podpis smlouvy o nájmu a složení vratné zálohy ve výši 1000 Kč. Přesto, že je program zaměřený na pohybově znevýhodněné, kolo si může vypůjčit kdokoliv starší 18 let. V loňském roce o ně byl poměrně velký zájem, a to i na několikadenní výpůjčky,“ vysvětluje Petra Mojžíšová, produkční písecké Sladovny.

Celodenní půjčovné jednoho kola stojí díky dotaci projektu 250 Kč a pro seniory a držitele průkazu ZTP pouze 150 Kč. Kolo je poskytováno s nabitou baterií a zámkem, za poplatek je možné si půjčit také cyklistickou přilbu a další příslušenství. K dispozici je také nabídka několika doporučených výletních tras.
 


Autor: - i -, dap , foto: Timotheus Fröbel

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Univerzita třetího věku

Ostatní / setkání
Dům kultury Milevsko
13.11.2019 od 18:00 hod.

 

Jarret

Hudba / koncert / folk
DK Metropol
13.11.2019 od 19:00 hod.