PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Zikmund a Hanzelka projeli LiStOvÁnÍm v táborském divadle

Zikmund a Hanzelka projeli LiStOvÁnÍm v táborském divadle

Pátek, 29.03.2019 / fotoreport

 

Kromě velkých a bolestných úmrtí jsme si doposud připomněli i jedno velké výročí. Náš pravděpodobně nejslavnější cestovatel, spisovatel a fotograf Miroslav Zikmund oslavil neuvěřitelné sté narozeniny. Oslavy byly velkolepé, nová kniha mapující jeho úžasně dobrodružný a zajímavý život se objevila na pultech knihkupectví, média na nás hrnula informace a připomínky o jeho úspěších a ani divadelní prkna nezůstala opomenuta. Na jednu z jeho mnoha dobrodružných výprav jsme se totiž díky Listování mohli vypravit i my, a to do táborského Divadla Oskara Nedbala. 

Spolu s Pavlem Oubramem a Tomášem Drápelou jsem v jejich – no ne tak úplně v jejich, ale dejme tomu, že ve stařičké Tatrovce 87 Zikmunda a Hanzelky – procestovali velmi napínavou a strastiplnou cestu z Československa do Afriky, Ameriky a zpět do jejich rodné vlasti. Přejeli jsme poušť, trpěli nedostatkem vody i problémy na hranicích, vystoupali na vrchol Cheopsovy pyramidy, stanuli na vrcholu Kilimandžára a navštívili Pygmeje. Chyběla už jenom indiánská dýmka míru s náčelníkem bohem zapomenutého kmene a opulentní hostina u lidojedů. I když možná…

Musím říct, že na tohle Listování jsem šla s jistými rozpaky. Přeci jen šlo o čtení/hraní cestopisu a ne klasické beletrie, jak jsme běžně zvyklí, ale byla jsem tak mile překvapena, že bych si to představení dala s chutí ještě jednou.

Bylo to neskutečně poutavé, v mnoha případech i vtipné a velmi odlehčené. Člověk měl úplně pocit, že jede s partou skvělých kamarádů na výlet a v batůžku má nachystanou svačinu od maminky. A náročném výletě je dobré si v klidu odpočinout a relaxovat. Třeba v sauně. Takže za námi nezapomeňte přijít 31. března v 17 hodin do Divadla Oskara Nedbala v Táboře. Bude nám horko a bude to sranda. A ručníky s sebou.


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Veselská ozvěna 2019 - Black and White

Hudba / koncert duchovní hudby
Kostel Navštívení Panny Marie Zálší
18.08.2019 od 19:00 hod.

 

Tvořivá neděle na zámku Brandlín

Ostatní / Setkání a tvoření pro všechny věkové skupiny
zámek Brandlín
18.08.2019 od 09:00 hod.

 

Naše Chutě 2019

Festival / gastronomie
Střelnice
18.08.2019 od 11:00 hod.

 

Čertovské posvícení v Pohádkové kovárně v Selibově

Pro děti
Pohádková kovárna Selibov
18.08.2019 od 10:00 hod.