PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Petr Linhart vystoupí na třetích Hudebních sklepech

Petr Linhart vystoupí na třetích Hudebních sklepech

Čtvrtek, 21.03.2019 / článek

 

Třetí letošní novou tváří Milevských Hudebních sklepů bude písničkář Petr Linhart, který v roce 1987 spoluzaložil kapelu Majerovy brzdové tabulky a napsal pro ni písně na pět alb. Toho podpoří na kytaru Pepa Štěpánek a na kontrabas Jaromír Honzák. Koncert se koná v pátek 22. března od 19.30 hodin v milevské Galerii M.  

Petr Linhart se po roce 2000 se dal na sólovou dráhu písničkáře a od té doby vydal tři alba - Sudéta, Autobus do Podbořan a Rozhledna (z toho byla dvě nominována na žánrovou cenu Anděl). V textech písní se promítají obrazy krajin a jejich příběhů zejména ze Sudet, kde se Petr dlouhodobě angažuje.

Petr Linhart byl v první polovině 80tých let člen kapely Čp.8., kapely, která na plzeňské Portě v roce 1983 a 1984 vzbudila velkou pozornost - nebyla to ani trampská píseň ani country - byl to "fresh air", jak pojmenoval folkrockový styl kapely její tehdejší frontman a autor repertoáru kapely Jaroslav J. Ježek. Nástrojové obsazení kapely odpovídalo spíše kapele bigbítové. Jaroslav zpíval především o věcech, které mu byly každodenně blízké a byly reálné. O citech a pocitech, které zažíval ten, komu bylo něco přes dvacet a žil v době, jejíž letopočty provázela ona osmička, vetknutá do názvu kapely. V době, kdy bolševická kobyla sice už pomalu dodělávala, ale stále ještě dovedla citelně kopat. V roce 1985 bohužel Jára podlehl zákeřné nemoci, a tak krátká historie této mimořádné kapely končí. Po kapele zůstaly dva singly a jedno elpíčko. V roce 2001 ještě vydalo nakladatelství Indies dvojcédé živých záznamů Čerstvý vzduch.V loňském roce uvedl Petr Linhart v život starší nápad znovu natočit písně kapely Čp.8. Písně vyšly na albu Milostné vzpomínky na Čp.8 (vydal Galén 2018). Je to krásná deska, pro ty, co znali Čp.8, určité překvapení, jak folkrockové písně pojali vynikající muzikanti Josef Štěpánek, Jaromír Honzák a Jan Steinsdorfer. Na koncertě 22. března zazní živá varianta alba z písní Jaroslava J. Ježka, koncert doplní další písně z Linhartova repertoáru.

Vstupné na koncert je 180 korun.Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Veselská ozvěna 2019 - Black and White

Hudba / koncert duchovní hudby
Kostel Navštívení Panny Marie Zálší
18.08.2019 od 19:00 hod.

 

Tvořivá neděle na zámku Brandlín

Ostatní / Setkání a tvoření pro všechny věkové skupiny
zámek Brandlín
18.08.2019 od 09:00 hod.

 

Naše Chutě 2019

Festival / gastronomie
Střelnice
18.08.2019 od 11:00 hod.

 

Čertovské posvícení v Pohádkové kovárně v Selibově

Pro děti
Pohádková kovárna Selibov
18.08.2019 od 10:00 hod.