PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Lidmila Kábrtová představila v Jednotě knihu Místa ve tmě

Lidmila Kábrtová představila v Jednotě knihu Místa ve tmě

Středa, 13.03.2019 / fotoreport + článek

 

 Mohlo by to vypadat, že český literární trh je tak trošku válcován literaturou ze zahraničí, která je nějak víc vidět. Ať už se nám to líbí nebo ne. Pravdou ovšem je, že mezi českými autory je opravdu velká spousta těch, kteří si pozornost čtenářů rozhodně zaslouží, byť třeba jejich díla spadají do té intelektuálnější a „těžké” literatury, která sice neosloví masy, rozhodně zaslouží ale čtenářovu pozornost.

Mezi takové autory patří mimo jiné i Lidmila Kábrtová, která svoje díla vydává pod hlavičkou nakladatelství Host. O svojí poslední knížce Místa ve tmě přijela povídat i do táborského knihkupectví a kavárny Jednota. S ní mimo jiné přijela i Lucie Zajíčková, která pro Host pracuje jako grafický designér a má na starosti spoustu knižních obálek – mimo jiné i právě ke knížce Místa ve tmě. Řeč byla tedy i o tom, kde bere Lucie inspiraci a nápady na obálky. Pozornost se ale zaměřovala především na velmi silnou a vlastně dost drsnou knihu o třech ženách, které se v životě musí prát nejen s běžnými starostmi, ale i s vlastními vnitřními démony. 

www.hostbrno.cz/mista-ve-tme/


Fotografie


Autor: Wendy Šimotová

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Žalman & SPOL. 2019

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
19.03.2019 od 19:00 hod.

 

Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909

Divadlo / divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.03.2019 od 19:09 hod.

 

Severní Korea očima Milana Bureše

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
19.03.2019 od 17:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
19.03.2019 - 22.03.2019 od 08:00 hod.
vícedenní akce