PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jaké bakterie získávají odolnost na antibiotika? Zjistíte na hradeckém Science Café

Jaké bakterie získávají odolnost na antibiotika? Zjistíte na hradeckém Science Café

Pondělí, 18.02.2019 / zpráva

 

Média v poslední době ve velkém informují o chřipkové epidemii na různých místech republiky. Chladné období, v němž navíc dochází ke kolísání teplot, je obecně rizikové z hlediska onemocnění různými virózami a bakteriálními nákazami. Hodně postižených končí v lékařských ordinacích a odchází z nich s receptem na antibiotika. Ne vždy jsou ale léky účinné a vhodné. Další díl ze seriálu přednášek Science café na toto téma se koná ve středu 20. února od 18 hodin v Muzeu Jindřichohradecka. 

Jak ukáže únorová přednáška Science Café, je předepsání antibiotik mnohdy zbytečné a v podstatě neúčinné. Připočte-li se k tomu skutečnost, že řada pacientů po první úlevě způsobené úspěšnou léčbou antobiotika svévolně a předčasně vysadí, aby u nich nemoc vzápětí propukla znovu, ovšem s tím, že dosavadní antibiotika už nezabírají, je na problém zaděláno. Antibiotika jsou stále častěji v konkrétních případech neúčinná a svého času banální bakteriální infekce se stávají velkým problémem - stejně jako před několika desetiletími.

Jak působí antibiotika? Jak baktérie získávají vůči ATB odolnost? Budeme umírat na banální nemoci? Jsou ATB nahraditelná? Jak se máme chovat jako pacienti? Na to se pokusí odpovědět Magdalena Horníková, vedoucí lékařka ATB střediska Nemocnice České Budějovice na dalším Science Café v Jindřichově Hradci. 

Vstupné: dobrovolné, událost ZDE 


Autor: - i, dap -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Tour de Fromage

Ostatní / ochutnávka
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
24.05.2019 od 19:00 hod.

 

Kalle s akustickou kapelou

Hudba / koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
24.05.2019 od 19:00 hod.

 

Oběžná dráha

Hudba / koncert / soutěž
Dům kultury Milevsko
24.05.2019 od 19:30 hod.

 

Retro kárky paní Šárky

Výstava / výstava kočárků a hraček paní Šárky špačkové
Městské muzeum Bechyně
24.05.2019 - 15.09.2019 od 17:30 hod.
vícedenní akce