PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Jaké bakterie získávají odolnost na antibiotika? Zjistíte na hradeckém Science Café

Jaké bakterie získávají odolnost na antibiotika? Zjistíte na hradeckém Science Café

Pondělí, 18.02.2019 / zpráva

 

Média v poslední době ve velkém informují o chřipkové epidemii na různých místech republiky. Chladné období, v němž navíc dochází ke kolísání teplot, je obecně rizikové z hlediska onemocnění různými virózami a bakteriálními nákazami. Hodně postižených končí v lékařských ordinacích a odchází z nich s receptem na antibiotika. Ne vždy jsou ale léky účinné a vhodné. Další díl ze seriálu přednášek Science café na toto téma se koná ve středu 20. února od 18 hodin v Muzeu Jindřichohradecka. 

Jak ukáže únorová přednáška Science Café, je předepsání antibiotik mnohdy zbytečné a v podstatě neúčinné. Připočte-li se k tomu skutečnost, že řada pacientů po první úlevě způsobené úspěšnou léčbou antobiotika svévolně a předčasně vysadí, aby u nich nemoc vzápětí propukla znovu, ovšem s tím, že dosavadní antibiotika už nezabírají, je na problém zaděláno. Antibiotika jsou stále častěji v konkrétních případech neúčinná a svého času banální bakteriální infekce se stávají velkým problémem - stejně jako před několika desetiletími.

Jak působí antibiotika? Jak baktérie získávají vůči ATB odolnost? Budeme umírat na banální nemoci? Jsou ATB nahraditelná? Jak se máme chovat jako pacienti? Na to se pokusí odpovědět Magdalena Horníková, vedoucí lékařka ATB střediska Nemocnice České Budějovice na dalším Science Café v Jindřichově Hradci. 

Vstupné: dobrovolné, událost ZDE 


Autor: - i, dap -

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Tradiční setkání jubilantů - Senior klub ZVVZ

Ostatní
Dům kultury Milevsko
19.03.2019 od 15:00 hod.

 

Zářivě barevný podzim na Černobylu a vůkol

Ostatní / setkání / beseda
Dům kultury Milevsko
19.03.2019 od 18:00 hod.

 

Žalman & SPOL. 2019

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
19.03.2019 od 19:00 hod.

 

Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909

Divadlo / divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.03.2019 od 19:09 hod.