PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Děti z Mikuláše z Husi vybojovaly zpět pohár. Po dvou letech porazily klienty Klíčku

Děti z Mikuláše z Husi vybojovaly zpět pohár. Po dvou letech porazily klienty Klíčku

Úterý, 05.02.2019 / fotoreport + článek

 

O posledním dni prvního pololetí žáků základních škol, ve čtvrtek 31. ledna, se v táborské kuželkárně klubu Lokomotiva na Kouřilově konal jedenáctý ročník turnaje v kuželkách mezi žáky Základní školy Mikuláše z Husi Tábor a klienty denního stacionáře Klíček. A byl napínavý do samého konce. Bez jednoho čtyřicet hráčů rozdělených do čtyř týmů svedli lítý boj o medaile, diplomy, dobroty a hlavně putovní pohár. 

Tradice turnaje začala bowlingem na sídlišti Nad Lužnicí, po pěti letech se však ustálila na kuželkách.
"S nápadem mě tehdy oslovil bývalý spolužák za základní školy Kamil Sixta, dnes sociální pracovník v Klíčku, a mně se líbil. Prvním hráčům už je dnes devatenáct let. Tehdy jsem se bála, jak budou děti vnímat hendikepované, ale došlo k souznění. Hendikepovaní jsou srdcaři a mnohdy našim dětem pomáhají zavazovat tkaničky a podobně. Pro žáky je to velká škola, učí se, jak spolu vycházet. Neposmívají se, jsou zvyklí, že jsou jiní a že mohou být fajn," popisuje vychovatelka z družiny Milada Stehlíková s obavou, komu letos pohár připadne.

"Tréninky vypadaly lépe, ale teď si nejsem jistá. Uvidíme. ráda bych však, aby se vrátil po dvou letech na školu," komentovala při zápasech. Přání se jí vyplnilo. Putovní pohár vybojoval tým Apači ZŠ Mikuláše z Husi. Každý rok žáci základní školy dávají hendikepovaným vlastnoručně vyrobené dárečky, a protože byl letošek indiánský, dostali lapače snů. Klienti klíčku zas vyrobili přívěsky. 


Fotografie


Autor: David Peltán