PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Michal Prokop naplnil Podčáru i oblažil duše návštěvníků

Michal Prokop naplnil Podčáru i oblažil duše návštěvníků

Čtvrtek, 24.01.2019 / fotoreport + článek

 

Koncert Michala Prokopa s kapelou Framus Five se uskutečnil v píseckém Divadle Pod čarou v pátek 18. ledna. Klub narvaný doslova k prasknutí nadšeně uvítal matadora české rockové scény, který s nezdolnou energií naservíroval s podporou vyhrané kapely obvyklý průřez svojí letitou tvorbou, počínaje hity ze čtvrtého alba Kolej Yesterday po poslední studiový počin Sto roků na cestě. Přídavek, jedinečná blues & rocková gradující balada Noc je můj den, pak pochází z druhého alba Město ER.

Sólové party (s Prokopem neodmyslitelně, stejně jako Jan Hrubý po léta spjatého) Luboše Andršta jako vždy u toho velikána rockové a bluesové kytary pohladily zvukem, melodikou a cítěním, kolorující i sólové Hrubého housle zde mají mnohem větší prostor a hlavně smysl než ve skupině Supergroup, sestavené - bez historické spoluhráčské kontinuity, pouze na základě volby posluchačů Rádia Beat.

Že podobně jako Rolling Stones překročení "seniorské" sedmdesátky zdaleka neznamená ztrátu energie a invence, se mohli spokojení posluchači všech generací přesvědčit při výkonech Michala Prokopa, Luboše Andršta a Jana Hrubého, aktivních a radostné zítřky nezdolně budujících „pracujících důchodců“.

Michal Prokop poskytl také našemu serveru exkluzivní rozhovor, který brzo zveřejníme.

 


Fotografie


Autor: Petr Hejna