PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Sympatické virtuosky vystřídají na Klasicích Hudeček s Mráčkem. Doprovodí je orchestr

Sympatické virtuosky vystřídají na Klasicích Hudeček s Mráčkem. Doprovodí je orchestr

Úterý, 15.01.2019 / fotoreport + článek

 

Dvě úžasné dámy, virtuosní hudebnice, sopránistka Kateřina Kněžíková a harfistka Kateřina Englichová vystoupily zkraje prosince na festivalu Klasici v Táboře ve velkém sále spolkového domu Střelnice. Festival se po měsíci vrací na hudební scénu, a to závěrečným Novoročním symfonickým koncertem. Při něm v pátek 18. ledna od 19 hodin vystoupí v táborském Divadle Oskara Nedbala přední čeští houslisté Václav Hudeček a Jan Mráček v doprovodu symfonického orchestru, který je složený z hráčů České Filharmonie, Rozhlasových Symfoniků, FOK a Prague Philharmony. 

"Nejznámější český houslista Václav Hudeček vystoupí po boku jednoho z nejtalentovanějších houslistů současnosti Jana Mráčka, vítěze a laureáta mnoha prestižních soutěží. Poprvé za osm let konání festivalu Klasici v Táboře vystoupí umělci za doprovodu symfonického orchestru," zve na koncert pořadatel festivalu, houslista Tomáš Hubka. V doporovodném Epoque Symphony Orchestra působí členové Epoque quartet a soubor je složen z mnoha hráčů špičkových komorních těles.

"Objeví se zde například poslední vítěz soutěže Pražského jara, koncertní mistři orchestrů a mnoho dalších výrazných individualit české hudební scény. V dechové sekci se představí například nejlepší český trumpetista Marek Zvolánek, hornista Mikoláš Koska nebo klarinetista Karel Dohnal, který vystupoval s Jiřím Bělohlávkem na slavných BBC Proms. Orchestr se rozezní pod taktovkou Tomáše Braunera, který patří do skupiny našich nejlepších dirigentů nastupující generace," doplňuje Hubka.  

Zazní díla A. Dvořáka , B. Smetany, P.I. Čajkovského a M. Ravela. Jan Mráček v Táboře představí stejný program jako na novoročním koncertě České Filharmonie. 

Vstupné je od 100 do 440 korun, vstupenky jsou k dostání na webu Divadla Oskara Nedbala ZDE.

PROGRAM:
P. I. Čajkovskij - Fantazie Romeo a Julie
P. I. Čajkovskij - Walse Scherzo pro housle a orchestr
A. Bazzini - Rej Skřítků pro housle a orchestr
M. Ravel - Rapsodie pro housle a orchestr ,, Cikánka “
A. Dvořák - Romance
B. Smetana - Symfonická báseń Šárka z cyklu Má Vlast
P. de Sarasate - Navarra op. 33 pro dvoje housle a orchestrFotografie


Autor: David Peltán

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Swing Band Tábor

Hudba / koncert / swing - jazz - r&r
Milevsko - 1. nádvoří kláštera
25.08.2019 od 19:30 hod.

 

 

Mezinárodní mistrovství ČR v motokrosu 2019

Sport / jiný / motokros - enduro
Areál Jinín
25.08.2019 od 12:00 hod.

 

Co2ncert + jam session

Hudba / koncert
Stánek
25.08.2019 od 17:00 hod.