PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na prvních letošních Milevských sklepích vystoupí indie folkoví TeePee

Na prvních letošních Milevských sklepích vystoupí indie folkoví TeePee

Čtvrtek, 10.01.2019 / článek

 

První Milevské sklepy v roce 2019 se uskuteční ve středu 16. ledna v Galerii M od 19.30 hodin a vystoupí na nich indie folkové duo z Plzně TeePee. Do května jsou pak pro návštěvníky hudebního programu připraveny koncerty skupin Mirek Kemel & Vladimír Javorský, Milostné vzpomínky na Čp. 8, Ivan Hlas Trio - 15 let spolu a britských Will Johns Trio.

Duo teepee vzniklo v roce 2015 v Plzni. Tereza Lavičková a Miroslav Patočka jsou považování za jeden z největších současných objevů nezávislé scény. Střídají koncertní pódia a ulici při buskingu. Hudba dvojice teepee by se dala označit jako osobitá kombinace dream popu a indie folku. Potkává se v ní Miroslavova akustická kytara s elektrickou kytarou Terezy, ale také nejrůznější samply a syntetické zvuky. V melancholických textech často najdete velmi osobní zpovědi.

Už během prvního roku se dočkali ohlasu díky debutové desce Albatross, na které spolupracovali také s Mikolášem Růžičkou z Republic of Two, a v následujícím roce vydali trochu temnější deskou Mirrors, která vyšla na labelu Tranzistor. Během tří let existence získala kapela popularitu mezi fanoušky a hudebními kritiky, včetně rozhlasových stanic Expres FM, Radio 1, Radio Wave a Slovenského rozhlasu FM. Kapela také koncertovala po celé České republice včetně předních festivalů (Rock For People, Sázavafest, Colours of Ostrava nebo Grape Festival na Slovensku).

V březnu 2018 vydalo teepee singl "Running Around", natočený ve Vídni a v současné době pracuje na novém albu. Letos si vysloužili nominaci v hudebně exportním projektu Czeching Radia Wave. 25. září vystoupili společně s dalšími nominovanými na akci Czeching Showcase v klubu MeetFactory. Nominace v soutěži exportu Radio Wave 'Czeching' a jejich první evropském turné s živým bubeníkem je velkým příslibem do budoucna i mimo hranice České republiky.

Více info o skupině na bandzone.cz/teepeeband


 


Autor: - i -

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Večere s flétnou a klavírem - přeložené představení sezony PODZIM 2018

Hudba / Koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
21.03.2019 od 19:00 hod.

 

Velikonoční výstava

Výstava / kraslice, dekorace
Galerie 140
21.03.2019 - 28.04.2019 od 10:00 hod.
vícedenní akce

 

Toman

Kino / film / historické drama
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
21.03.2019 od 20:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
21.03.2019 - 22.03.2019 od 08:00 hod.
vícedenní akce