PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Na prvních letošních Milevských sklepích vystoupí indie folkoví TeePee

Na prvních letošních Milevských sklepích vystoupí indie folkoví TeePee

Čtvrtek, 10.01.2019 / článek

 

První Milevské sklepy v roce 2019 se uskuteční ve středu 16. ledna v Galerii M od 19.30 hodin a vystoupí na nich indie folkové duo z Plzně TeePee. Do května jsou pak pro návštěvníky hudebního programu připraveny koncerty skupin Mirek Kemel & Vladimír Javorský, Milostné vzpomínky na Čp. 8, Ivan Hlas Trio - 15 let spolu a britských Will Johns Trio.

Duo teepee vzniklo v roce 2015 v Plzni. Tereza Lavičková a Miroslav Patočka jsou považování za jeden z největších současných objevů nezávislé scény. Střídají koncertní pódia a ulici při buskingu. Hudba dvojice teepee by se dala označit jako osobitá kombinace dream popu a indie folku. Potkává se v ní Miroslavova akustická kytara s elektrickou kytarou Terezy, ale také nejrůznější samply a syntetické zvuky. V melancholických textech často najdete velmi osobní zpovědi.

Už během prvního roku se dočkali ohlasu díky debutové desce Albatross, na které spolupracovali také s Mikolášem Růžičkou z Republic of Two, a v následujícím roce vydali trochu temnější deskou Mirrors, která vyšla na labelu Tranzistor. Během tří let existence získala kapela popularitu mezi fanoušky a hudebními kritiky, včetně rozhlasových stanic Expres FM, Radio 1, Radio Wave a Slovenského rozhlasu FM. Kapela také koncertovala po celé České republice včetně předních festivalů (Rock For People, Sázavafest, Colours of Ostrava nebo Grape Festival na Slovensku).

V březnu 2018 vydalo teepee singl "Running Around", natočený ve Vídni a v současné době pracuje na novém albu. Letos si vysloužili nominaci v hudebně exportním projektu Czeching Radia Wave. 25. září vystoupili společně s dalšími nominovanými na akci Czeching Showcase v klubu MeetFactory. Nominace v soutěži exportu Radio Wave 'Czeching' a jejich první evropském turné s živým bubeníkem je velkým příslibem do budoucna i mimo hranice České republiky.

Více info o skupině na bandzone.cz/teepeeband


 


Autor: - i -