PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Planet Dark nadělí milovníkům hororu na přelomu roku několik filmů zdarma

Planet Dark nadělí milovníkům hororu na přelomu roku několik filmů zdarma

Pátek, 21.12.2018 / článek

 

Fanoušky temných filmových žánrů potěší na přelomu roku filmaři z producentské společnosti Bionaut, kteří nabídnou prostřednictvím online kanálu Planet Dark ke zhlédnutí dvanáct filmových titulů zdarma. Planet Dark uvádí ve čtvrtek 20. prosince do online distribuce oceňovaný krátký horor Lesapán režiséra Pavla Soukupa.

Každý následující den až do 31. prosince bude (ZDE) postupně zveřejněn další film, mezi nimi na Silvestra celovečerní film Vendeta s Oldřichem Kaiserem a Ondřejem Vetchým v hlavních rolích nebo snímek Světlonoš Václava Švankmajera a i několik zahraničních filmů.

Chybět nebude ani slovenský film M is for Malnutrition režiséra Petera Czikraie s Judit Bárdosovou či Gabrielou Marcinkovou o přežití posledních lidí mezi neživými, český mysteriózní thriller Ruchoth Raoth režiséra Emila Křížka, krátkometrážní americké filmy Knives, Son a The Maiden nebo španělský akční horor Fist of Jesus.

Několikrát oceněný snímek Lesapán, který otevře filmovou nadílku Planet Dark v online premiéře, byl uveden na více ne 40 filmových festivalech po celém světě. „Hororový film vzbudil mimořádnou pozornost nejen českého filmového prostředí a diváků. Jedná se o jeden z mála žánrových filmů, jehož kvalita vysoce převyšuje český standard,“ říká Vratislav Šlajer ze společnosti Bionaut, která je provozovatelem filmové platformy Planet Dark.

Veškeré filmy zpřístupněné na Planet Dark mezi 20. prosincem až 31. lednem, budou k dispozici pro diváky z České republiky, Slovenska a Polska až do 6. ledna.

„Planet Dark je filmová platforma, která se věnuje propagaci temných žánrů. Divákům chceme dát možnost získávat informace o filmech z této kategorie, ale také jim chceme takové filmy postupně zpřístupňovat. Na konec roku jsme tedy připravili speciální akci, kdy se mohou filmoví fanoušci zadarmo na vybrané snímky podívat,“ dodává filmový producent Vratislav Šlajer.

Více informací o temných žánrech a poskytnutých filmech je k dispozici také na filmové stránce Planet Dark ZDE.


Odkaz na youtube kanál naleznete ZDE


PLANET DARK
Projekt webové platformy, jejímž cílem je otevřít prostor pro prezentaci temných žánrů. V online prostoru působí od dubna 2018 prostřednictvím svého facebookového profilu, kde jsou každý den prezentovány zprávy o temných žánrech ze světa filmu, televize a VOD. V další fázi vznikne webová stránka, která nabídne i rozsáhlejší texty, recenze, videoukázky a další materiály. Samotné filmy pak bude platforma nabízet přes Youtube a později přes vlastní VOD portál. Projekt je realizovaný producentskou společností Bionaut.

LESAPÁN (online distribuce od 20. 12.)
Karel je hajný tělem i duší. O les se stará pevnou rukou a může se pyšnit trofejemi, o kterých si myslivci často nechávají jen zdát. V opuštěné části lesa ale pytláci probudí tvora, který by Karlovi mohl být rovnocenným soupeřem. V pohádkách se mu říká Hejkal, ale setkání s ním rozhodně nemusí skončit pohádkově. Zatímco se mu Karel snaží přijít na stopu, Hejkal je blíž, než si myslí. Mezi tajemným tvorem a Karlovou dcerou Aničkou vznikne zvláštní spojenectví. Kdo se nakonec stane jediným pánem lesa?O režisérovi
Pavel Soukup vystudoval animaci na pražské VŠUP. V roce 2013 natočil dnes již kultovní krátký animák Třída smrti. Lesapán z roku 2015 je jeho první větší zkušeností s hraným filmem a hned mimořádně úspěšným. V roce 2017 byl osloven společností Stream, pro kterou vytvořil další hororový kraťas Domovoj. Vedle hrané režie se věnuje také reklamě a výrobě pořadů pro internetové portály (Zmlsané dějiny).

ČR 2015, 20 minut
Producenti: Jakub Košťál, Pavel Soukup
Režie, námět, výtvarná koncepce: Pavel Soukup
Scénář: Petr Koubek
Kamera: Václav Tlapák
Architekt: Aneta Grňáková
Hudba: Daniel Patras
Hrají: Vladimíra Havlíčková, Marek Pospíchal, Josef Rarach, Jakub Koudela, Miroslav Karel
 


Fotografie


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Zavřete oči, swing přichází...

Divadlo / retrovzpomínka
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
17.06.2019 od 19:00 hod.

 

Queen Must Go On tribute band

Hudba / koncert / Pop, Rock
DK Zliv
17.06.2019 od 20:00 hod.