PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Dirty Deep roztančili ve volyňské tvrzi i kostlivce v podzemí

Dirty Deep roztančili ve volyňské tvrzi i kostlivce v podzemí

Neděle, 25.11.2018 / fotoreport + článek

 

Francouzské bluesové trio zavítalo v rámci turné po naší vlasti v úterý 13. listopadu do muzea ve Volyni. Muzeum se nachází v prostorách středověké tvrze, návštěvníci koncertu si rovnou mohli prohlédnout i expozici, umístěnou v několika podlažích mohutného kamenného objektu.

Frontmana tria, Viktora - kytaristu, zpěváka a hráče na foukací harmoniku, doprovázela rázná rytmika, zejména baskytara plně místy potvrzovala zkresleným zvukem přídomek dirty v názvu bandu. Netolerantní milovník ortodoxního Mississipi delta blues by možná mohl mít výhrady k části naservírovaného materiálu, ovšem síla kapely je právě v mixu žánrů, kde typické slide kytary a harmonika se pojí s rockovou rytmikou, a v baladách jsou cítit i náznaky country, ovšem na hony vzdálenému tomu, jaké známe od našich kovbojů s širáky na hlavě, tesknících po kopytech stád, dívkami s růžemi ve vlasech a drkotání železničních pražců. Vtipné bylo osazení skateboardu krabičkami, běžně tvořícími kytarový pedalboard.

Organizátor hudebních akcí v tvrzi, Karel Skalický, pozval přítomné na další koncert, který se uskuteční 14. prosince, kdy zde opět od 20 hodin vystoupí polská jazzová kapela In Lonker See. Pamětníci nákupů v Polské kultuře jistě mají v uších tvorbu muzikantů jako Michal Urbaniak, Adam Makowitz, Tomasz Stanko, Zbigniew Namyslowski, Kryzstof Komeda a dalších, kteří oblažovali náše životy v normalizační šedi, plné kolovrátkových popěvků. Je jasné, že nebudou "šmrdlat" standardy, ale přivezou invenční směs improvizačního jazzu, psychedelie a space rocku. Malá ochutnávka zde.

Video z koncertu Dirty Deep:


 


Fotografie


Autor: Petr Hejna, foto: Václav Turek

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Linha Singers: Čas radosti nastal

Hudba / koncert / adventní koncert
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
18.12.2018 od 19:00 hod.

 

Vánoční koncert Josef Vágner a Nokturňáček

Hudba / Koncert
Spektrum - Sezimovo Ústí
18.12.2018 od 18:00 hod.

 

Kráska a zvíře

Ostatní
DIvadlo Fráni Šrámka
18.12.2018 od 19:00 hod.

 

Kráska a zvíře

Divadlo / jiný / balet
DIvadlo Fráni Šrámka
18.12.2018 od 19:00 hod.