PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Hudba se rozezněla všemi směry. Klarinetový soubor Prachatice křtil nové CD

 Hudba se rozezněla všemi směry. Klarinetový soubor Prachatice křtil nové CD

Pondělí, 19.11.2018 / fotoreport + článek

 

Pátek 2. listopadu se nesl ve znamení velkého koncertu v prachatickém Městském divadle. To bylo diváky zaplněné do posledního místa. Aby také ne. Koncert, který se jmenoval Hudba všemi směry, byl totiž tentokrát zároveň slavnostním křtem nového CD prachatických klarinetistů.

A zájemci si nové CD klarinetistů Jana Hovorky, Petra Chalupského, Tomáše Janouška a Vítka Neužila za doprovodu zpěvu Petry Sovové, mohli na místě také zakoupit. Koncert skvěle uváděla Růžena Štemberková. Jako hosté vystoupili s mluveným slovem Marcela Haspeklová, příčné flétny v čele s Kateřinou Weissovou, klavíristka Drahoslava Satorová a mladý a nadaný klarinetista Tomáš Mayer. Kmotry byli Filip Jančík, Drahoslava Satorová, Růžena Štemberková, Marcela Haspeklová, Kateřina Weissová a Jiřina Dolejšková.

Koncert byl také zároveň tichou vzpomínkou na dvě významné osobnosti oblasti hudební kultury, které se bohužel již tohoto koncertu nemohli zúčastnit. Jsou jimi prachatický skladatel a profesor František Jančík, a Jan Markovec - skvělý muzikant, dirigent a bývalý ředitel ZUŠ Prachatice, který nás před pár dny opustil, přestože do poslední chvíle doufal, že se koncertu zúčastní.

Nové CD obsahuje pěvecká čísla Petry Sovové za doporovodu klarinetů a to z oblasti vážné hudby i hudby lehčího žánru. Petra zde zpívá skladby Antonína Dvořáka, George Bizeta, Guiliho Cacciniho, Augustina Lary i Františka Jančíka. Posledně zmiňovaný autor napsal jednu z posledních písní právě Petře na tělo a otextovala ji Marcela Haspeklová. Jmenuje se Zpívám, tancuju. Posluchači zde zároveň mohou najít také mnoho známých instrumentálních melodií v podání klarinetového kvarteta v duchu swingu, filmové tvorby a jiných žánrů.

Koncertem se nesla skvělá atmosféra a věříme, že se přenesla i na posluchače, což mimo jiné dosvědčují milé a sympatické reakce návštěvníků koncertu. Nnezbývá než jim z celého srdce poděkovat a popřát, at' se jim naše nové CD zalíbí.Klarinetový soubor Prachatice - Jan Hovorka, Petra Sovová, Petr Chalupský, Tomáš Janoušek, Vít Neužil.
 


Fotografie


Autor: - i -

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Pohádka - Jak si skřivánek musel vrznout

Pro děti
Dům kultury Milevsko
17.02.2019 od 15:00 hod.

 

Dlouhý, Široký a Bystrozraký

Divadlo / pro děti / loutkové divadlo
Spolkový dům Střelnice
17.02.2019 od 15:00 hod.

 

Worcester Youth Symphony Orchestra

Hudba / Koncert amerického studentského osmdesátičlenného orchestru
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - velký sál
17.02.2019 od 19:00 hod.

 

Jak si princezna vzala draka

Divadlo / pro děti / Pohádka
Spektrum Sezimovo Ústí
17.02.2019 od 15:00 hod.