PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


Handicap není překážkou. Jednoruký kytarista z Chile vystoupí na jihu Čech

Handicap není překážkou. Jednoruký kytarista z Chile vystoupí na jihu Čech

Úterý, 06.11.2018 / článek

 

Letošní hvězdou festivalu Kytara napříč žánry je chilský kytarista Andrés Godoy. Přestože ve 14 letech přišel při nehodě o pravou ruku, kytarová vášeň mu zůstala. Godoy si vytvořil unikátní jednoruční techniku zvanou "tatap“. Ohromující virtuozita se zde spojuje s citem pro silnou melodii a očividnou láskou ke kytaře a k hudbě samotné. Na jihu Čech ho můžete vidět a slyšet v pátek 9. listopadu od 19 hodin v táborském Divadle Oskara Nedbala. 

Stejně jako ve sportu v případě paralympioniků nemusí být handicap ani ve hře na kytaru překážkou. Fenomenální Andrés Godoy se představí mimo jiné i v sólových recitálech ve Vansdorfu (6. 11.), Dolní Poustevně (7.11.) a Táboře (9. 11).

Svou první kytaru dostal od svých prarodičů v deseti letech a okamžitě kouzlu tohoto nástroje propadl. Díky své vytrvalosti, tvořivosti a každodennímu cvičení proměnil svůj handicap v přednost a vynalezl unikátní jednoruční techniku obsahující hraní po celém hmatníku, basové linky, melodie, perkuse, slidy. Skladby Andrése Godoye zahrnují nejrůznější vlivy z celého světa a obsahují v sobě prvky jihoamerické hudby, progresivního rocku, fusion, jazzu, blues.

V některých skladbách se doprovází také zpěvem. Dlouhodobě (1988 až 2007) se věnoval podpoře a rozvoji nejrůznějších kulturních projektů pro mladé talenty v Chile. Mnoho v budoucnu úspěšných muzikantů na počátku jejich kariéry podporoval a stal se producentem jejich alb. Od roku 2007 podnikl Andrés Godoy dlouhá mezinárodní turné, zahrnující koncerty v USA, Kanadě, Jižní Americe, Evropě a Asii. Vydává CD i DVD a je také lektorem na četných workshopech.

Předprodej vstupenek na www.festival-vina.cz. Více informací na www.kytaranapriczanry.cz a na Facebooku ZDE. Táborský koncert připravil Táborský festival vína s festivalem Kytara napříč žánry. Kytara napříč žánry je unikátní festival, který se již jedenadvacátým rokem věnuje výhradně hře na kytaru v jejích nesčetných formách, stylech a žánrech. Festival putuje napříč žánry až do 24. listopadu po koncertních sálech v Praze, Černošicích, Kutné Hoře, Dolní Poustevně, Táboře, Varnsdorfu, Chýni či Pardubicích. Přivítá například americkou písničkářku Janet Robin, mimořádně talentovaného mladého francouzského kytaristu Cypriena N'Tsaï, Na festivalu se bude také slavit, své narozeniny zde oslaví třiadevadesátiletý kytarový matador Jiří Jirmal a patnáct let na scéně si připomene kapela Njorek. Návštěvníky festivalu potěší známý kreslíř Jiří Slíva, který se na jeden večer sám chopí kytary. Konzervatoř v Pardubicích přivítá 8. listopadu 6. ročník kytarové soutěže SAI. Festival Kytara napříč žánry pořádá Stanislav Barek s finanční podporou hlavního města Prahy, Ministerstva kultury ČR, Svazu autorů a interpretů a MČ Praha 3.


Autor: - i -

Střelnice v Táboře bude purpurová

Historická budova Spolkového domu Střelnice v Táboře se připojí k celosvětovým oslavám Mezinárodního dne předčasně narozených. Ty připadají na 17.listopadu, v tento den se Střelnice rozsvítí purpurovou barvou a zařadí se tak po boku takových velikánů jako je Eiffelova věž, Empire State Building či Niagárské vodopády. V ČR se připojili například Grandhotel Pupp v Karlových Varech, českobudějovická radnice, hrad Špilberk, Tančící dům či Žofín. Organizace Nedoklubko se touto iniciativou snaží zvýšit povědomí veřejnosti o předčasném porodu. Každoročně se v ČR předčasně narodí až 8000 dětí. Posláním orgaizace je psychosociální podpora rodičů po předčasném porodu a spolupráce s jednotlivými perinatologickými centry. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


"Ve státním zájmu" (A. Procházka)

Divadlo / komedie / komedie
Hostinec U Jandů
16.11.2018 od 19:00 hod.

 

Seminář grafologie pro pokročilé

Ostatní
Dům kultury Milevsko
16.11.2018 od 17:00 hod.

 

Tata Bojs + DJ`s Mardoša a Dušan Neuwerth

Hudba / koncert
Sokolovna Planá
16.11.2018 od 20:00 hod.