PŘIDAT
AKCI
POSLAT
PLAKÁT
RYCHLÝ KONTAKT


„My jsme Värttinä z Finska! Vy tancujte!“. Legendy vystoupily ve Veselí se Zrním

„My jsme Värttinä z Finska! Vy tancujte!“. Legendy vystoupily ve Veselí se Zrním

Úterý, 06.11.2018 / fotoreport + článek

 

Po Brně a Kolíně se v pátek 3. listopadu dočkali Värttiny i fanoušci v jižních Čechách. Ještě před hvězdami večera však v Kulturním domě Veselí nad Lužnicí vystoupila, co by předskokan česká kapela Zrní. Zrní do svého setu zařadili k osvědčeným flákům i písně z nového, právě vycházejícího EP Spící.

Po krátké přestavbě pódia se konečně objevila finská kapela složená z třech muzikantů (kytara, bicí nástroje, housle a jiné starobyle vypadající nástroje) a z třech vokalistek, jezinek Susan, Mari a Karoliin. Působily nesmírně energicky a pozitivně, neustále komunikovaly s obecenstvem. Ovládaly i pár českých slovíček, v češtině se představovaly, děkovaly, vyzývaly k tanci.

Své magické písně, písně o pověrách, kouzlech, ukolébavky nebo svatební písně zpívané v karelštině vždy publiku představovaly. Povedený koncert vyvrcholil druhým přídavkem, kdy už třetina sálu byla na odchodu, ale zbytek neustávajícím vyvoláváním kapelu opět vrátilo na pódium.


Fotografie


Autor: Petr Tibi

Malá scéna láká na výstavy fotografií "čističky"

Budějovická kavárna na Malé scéně (DK Metropol) je místem, kde si můžete prohlédnout výstavu fotografického projektu Za hranici nevšedna, který má na svědomí trio fotografů Veronika Pilařová, Tomáš Bajer a Jindra Prokeš. Fotografie byly pořízeny převážně ve Staré čistírně odpadních vod v pražské Bubenči a divákovi přiblíží českou komunitu vyznavačů Steampunku. Výstava potrvá do 30. května a je přístupná vždy v časech otevírací doby kavárny. Více na www.bartfood.eu. (dap)

Mohlo by se vám zamlouvat

 

 
Kultura dnes


Žalman & SPOL. 2019

Hudba / koncert / folk
Divadlo Oskara Nedbala Tábor - malý sál
19.03.2019 od 19:00 hod.

 

Dobytí severního pólu Čechem Karlem Němcem 5. dubna 1909

Divadlo / divadelní představení
Kulturní dům Veselí nad Lužnicí
19.03.2019 od 19:09 hod.

 

Severní Korea očima Milana Bureše

Ostatní / setkání / Přednáška
Spektrum Sezimovo Ústí
19.03.2019 od 17:00 hod.

 

Jeden svět České Budějovice 2019

Kino / film / dokument / Dokument, festival, lidská práva
Český rozhlas České Budějovice
19.03.2019 - 22.03.2019 od 08:00 hod.
vícedenní akce